Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

IV Niedziela Wielkanocy r. A
7 maja 2017 r.
O G Ł O S Z E N I A

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Każdego dnia tygodnia wspierać będziemy modlitwą powołanych do służby w Kościele i prosić będziemy o dar nowych, świętych powołań. Po mszy św o g. 12:00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

2. Serdecznie witamy w naszej parafii Zespół wokalno-instrumentalny „Różaniec” z Tarnopola. Po każdej mszy św będzie wykonywał pieśni o tematyce Maryjnej. Można złożyć dobrowolne datki na potrzeby zespołu.

3. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo majowe. Zmiana tajemnic różańcowych.

4. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze św o g. 8.00 i 18.00.

5. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 17.00. Gorąca zachęcamy Was do licznego udziału w nabożeństwach majowych: dzieci, młodzież, starszych. Ci, którzy z różnych względów nie będą mogli przybyć do kościoła, niech się organizują przy kapliczkach i wysławiają Najświętszą Maryję poprzez śpiew litanii loretańskiej.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 msza św. po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z majówką.

7. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w budynku parafialnym. Zapraszamy.

8. W sobotę, 13 maja, Wspomnienie Matki Boże Fatimskiej. W Sulisławicach odbędą się diecezjalne uroczystości w 100-tną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Zachęcamy Was do udziału w tej uroczystości. Organizujemy pielgrzymkę autokarową z parafii naszego dekanatu. Zgłoszenia przyjmuje S. Teresa w zakrystii do czwartku. Wyjazd spod kościoła o g 9.30. W tym dniu Nabożeństwo fatimskie w Radomyślu o g. 20.00.

9.  Za tydzień (14 maja) w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej – Msza św. na tę okoliczność będzie o g.10.00; zamiast o g.10.30. Pozostałe msze św. o zwykłej porze. O godz. 17.00 druga część uroczystości I Komunii św. Przed uroczystością I Komunii św. w sobotę 13 maja od godz. 9.00 spowiedź – dzieci, rodziców, rodzeństwa, dziadziów, rodziców chrzestnych.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła przed uroczystością I Komunii św. zapraszamy rodziców w sobotę, 13.V od g. 13.00.

 11.W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy m.in. – Wyniki pierwszych polskich badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą naprotechnologii oraz odpowiedź na pytanie czy w niebie będziemy mogli przytulać się i pocałować? Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” w tym tygodniu proponujemy, gdzie wysłać dziecko na wakacyjny wypoczynek oraz gdzie je pokierować, gdy – nieco starsze – słyszy głos Pana Boga wzywający je na wyłączną służbę. Zachęcamy do lektury.