Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

V Niedziela Wielkanocy r A
14 maja 2017

O G Ł O S Z E N I A

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10. 00 Uroczystość I Komunii św. O g. 17.00 druga część uroczystości. Spoglądamy na odświętnie ubrane dzieci idące w tych dniach ulicami naszej parafii. Widok ten raduje nasze serce – dzieci te są Apostołami obecnego w Eucharystii Chrystusa Pana. Modlimy się w tych dniach w ich intencji.

 2. W poniedziałek o godz. 19.00 w Pączku Gorzyckim przy figurze Matki Bożej Msza św. z modlitwą o urodzaje. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.

3. We wtorek w naszej parafii Uroczystość odpustowa św. Andrzeja Boboli Patrona Polski i naszej parafii. Porządek mszy św.: pierwsza msza św. o g. 8.00, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z udziałem dzieci komunijnych. Popołudniu: godz. 16.00, o godz. 17.00 nabożeństwo majowe. Ostatnia msza św. o godz. 18.00. Zachowajmy charakter świąteczny tego dnia. Od wczoraj odprawiamy Triduum przed Uroczystością św. Andrzeja.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieust. Pom. O g. 18.00 msza św. Po mszy św nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MBNP. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. 18 maja, w czwartek przypada 97 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu. O g. 8.00 msza św z udziałem Zespołu Szkół im św Jana Pawła II.

6. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w budynku parafialnym.
7. W piątek po nabożeństwie majowym comiesięczna adoracja z uwielbieniem prowadzona przez młodzież. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczone będą wykonanie ławek przyściennych do naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

9.Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy Was do licznego udziału w nabożeństwach majowych: dzieci, młodzież, starszych. Ci, którzy z różnych względów nie będą mogli przybyć do kościoła, tradycyjnie - niechaj się organizują przy kapliczkach i wysławiają Najświętszą Maryję poprzez śpiew litanii loretańskiej..

10. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul Fantazja oraz ul 11 Listopada 10,1-10

11. Zapraszamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie: Co objawienia fatimskie sprzed 100 lat mają dziś do powiedzenia Kościołowi i światu? Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” – Kolejna edycja festiwalu EUTRAPELIA – najnowsze informacje z całej diecezji i bogata galeria fotograficzna.

12. Komunikaty...