Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

VI Niedziela Wielkanocy r A
21 maja 2017 r.

 

1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego, która rozpocznie się w najbliższy piątek. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 17.00.


2. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie ławek przyściennych do naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

We wtorek imieniny s. Iwony – już dziś w naszych modlitwach pamiętajmy o Czcigodnej Solenizantce.

3. W tym tygodniu Dni Krzyżowe modlimy się o urodzaje. W piątek o godz. 19.00 w Zalesiu Gorzyckim przy figurze Matki Bożej Msza św. z modlitwą o urodzaje.W sobotę o godz. 19.00 na Górce Plebańskiej przy figurze Matki Bożej nabożeństwo majowe i modlitwa o urodzaje.

4. W środę Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych - nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z majówką. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Po nowennie próba chóru.

5. W czwartek, 25 V o g 18.00 – Bierzmowanie. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00. W środę spowiedź od g 16.00-18.00 dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców. Po nabożeństwie majowym sprzątanie i dekoracja kościoła przez kandydatów wraz z rodzicami.
Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w budynku parafialnym.
6. W piątek, 26 maja Wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza; w tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składamy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecamy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą prośmy o Boże miłosierdzie.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul Jaśminowej oraz ul 11 Listopada 10,11-20

8. Bóg zapłać, rodzicom dzieci komunijnych za dar złożony dla kościoła

9. Za tydzień, w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada 36. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym, co powinno być zmienione w konstytucji, i o odpowiedzialności, jaka spoczywa na autorach nowych propozycji, mówi arcybiskup senior Józef Michalik, w latach 90. Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Konstytucji RP. Zaś w „Niedzieli” – Wywiad z sekretarzem dwóch papieży – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI – obecnym metropolitą lwowskim abp. Mieczysławem Mokrzyckim. Zachęcamy do lektury.
10. Komunikaty...