Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2017 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniu dzisiejszym przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego - modlimy się o rychłą jego beatyfikację.

2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o g 17.00.
W poniedziałek o godz. 19.00 na Motyczu Poduchownym przy figurze Matki Bożej Msza św. z modlitwą o urodzaje. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.

3. Przez kolejne dni modlitewnie oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego w Dzień Zielonych Świąt. Z codzienną Eucharystią, nabożeństwem majowym i do NSPJ łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

5. W środę – Święto liturgiczne Nawiedzenia NMP nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z ostatnią majówką. Serdecznie wszystkich zapraszamy, ale szczególnie młodzież, która przyjęła w ubiegły czwartek Sakrament Bierzmowania. Po nowennie próba chóru.

6. W czwartek, pierwszy miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. O g 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
W tym dniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych. Będzie ono odprawione w naszym kościele w dni powszednie po mszy św o g. 18.00. Wyjątkowo w I czwartek i I piątek o g. 17.45.
1 czerwca (czwartek) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Modlimy się za wszystkie dzieci, ale szczególnie z naszej parafii, by wzrastały w łasce Bożej.
Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w budynku parafialnym.

7. 2 czerwca I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od g. 7.30 do 8.30, popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty. O g. 17.45 nabożeństwo do NSPJ. Msza św rano o g 8.00, wieczorowa po nabożeństwie czerwcowym. W tym dniu w kościele św Jakuba w Sandomierzu o g 11.00 przyjmie święcenia diakonatu nasz rodak Łukasz Chmiel. Zachęcamy Was do modlitwy w jego intencji i do udziału w uroczystości.
Ze względu na święcenia diakonatu naszego rodaka, będziemy odwiedzać chorych w domach w I sobotę od godz. 8.30.

8. W sobotę I miesiaca msza św rano o g. 8.00, nabożeństwo fatimskie o g. 18.00.

9. W przyszłą niedziele o g. 17.00 nabożeństwo czerwcowe, po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
Za tydzień, w Niedzielę Dziękczynienia – harcerze będą prowadzić zbiorkę do puszek na wyposażenie świątyni Opatrzności w Warszawie.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 i następny wtorek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców ul Krótkiej oraz ul 11 Listopada 10,21-30.

11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała – w tym roku główna msza św. na Osiedlu pod krzyżem. Prosimy przygotować ołtarz celebry mszy św i cztery ołtarze stacyjne. Trasa procesji będzie przebiegać ul. Metalowców, Edukacji Narodowej, 3 Maja , Zakole, Słoneczną. Lokalizacja ołtarzy stacyjnych: I ołtarz – na zbiegu ul Metalowców i Edukacji Narodowej; II ołtarz przy ul 3 Maja 12 i 14; III ołtarz przy ul Zakole; IV ołtarz przy krzyżu misyjnym na ul Słonecznej – tutaj zakończenie procesji.

12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym, czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek?.
Zaś w „Niedzieli” – O przygotowaniach do spotkania młodzieży na Polach Lednickich 03 czerwca br. Zachęcamy do lektury.

13.W sobotę, 3 czerwca odbędzie się VIII Sandomierski Rajd Papieski. Szczegółowy plan podany na plakatach.

14. Komunikaty…