Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Uroczystość Zesłania Ducha św.
4 czerwca 2017 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Do przyszłej niedzieli - Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – zakończenie okresu Komunii wielkanocnej. O g 16.00 msza św w int. rodzin i rolników. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o g. 17.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

 

Dzisiaj, w Niedzielę Dziękczynienia – harcerze prowadzą zbiórkę do puszek na wyposażenie świątyni Opatrzności w Warszawie.

2. W czerwcu z codzienną Eucharystią łączymy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W niedziele i święta o g. 17.00, w dni powszednie po mszy św o g 18.00.

3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Starajmy się ten dzień przeżyć świątecznie mimo, że wielu z was będzie musiało iść do pracy. Msze św. w II dzień Zielonych Świąt o godzinie: 8.00, 11.00, 16.00 i 18.00. O g. 17.00 nabożeństwo czerwcowe.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączone z nabożeństwem czerwcowym. Jak zwykle na nowennę środową zapraszamy wszystkich, ale w szczególny sposób uczniów kl. „0”,I i II oraz ich rodziców i wychowawców. Po nabożeństwie próba chóru.

5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców Motycza Pod. od nr 1-15 oraz ul 11 Listopada 10,31-40.

7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o Święcie Dziękczynienia za Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zaś w „Niedzieli” m.in. o przygotowaniach biskupów polskich do dokonania Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, które odbędzie się 06 czerwca w sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach oraz o tym, jak książka o objawieniach fatimskich nawróciła skazanego na śmierć. Zachęcamy do lektury.
8. Komunikaty…