Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
X NIEDZIELA ZWYKŁA
11 czerwca 2017

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. Na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. W dzisiejszą niedzielę – kończy się w Kościele czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.

 

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po mszy św o godz.18,00, w niedziele o g 17.00.

Jutro, we wtorek i w środę po nabożeństwie próba chóru. Zapraszamy wszystkich chórzystów – będą to konieczne próby przed Uroczystością Bożego Ciała.

3. We wtorek, 13 czerwca we Wsp. Liturgiczne św Antoniego z Padwy – rocznica nominacji ks dr Krzysztofa Nitkiewicza na biskupa sandomierskiego. Modlimy się w intencji naszego ks Biskupa Ordynariusza.

4. W środę Wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jak zwykle wszystkich na nabożeństwo środowe zapraszamy. Msza św. o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego.
W środę o godz. 17.00 spotkanie chłopców, którzy pragnęliby służyć przy ołtarzu. Zaproszenie kierujemy szczególnie do uczniów klas III, którzy miesiąc temu przyjęli I Komunię Świętą.

5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W Boże Ciało wyjdziemy na ulice naszych miast, na drogi osiedli i wiosek w uroczystej procesji eucharystycznej. Niech Chrystus błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się pu­blicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i zawsze jest w naszym życiu obecny. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem. Procesja, w której będziemy uczestniczyć ma to właśnie wyrażać. Naszym Panem i Przewodnikiem w drodze do Ojca Niebieskiego jest Jezus Chrystus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia chce nas wspierać i karmić swoim Ciałem i Przenaj­świętszą Krwią. Procesja tego roku, zgodnie z zapowiedzią odbędzie się na Osiedlu. Główna msza św o g 9.00 pod krzyżem przy ul Żwirki i Wigury. Prosimy przygotować ołtarz celebry mszy św i cztery ołtarze stacyjne. Trasa procesji będzie przebiegać ul. Metalowców, Edukacji Narodowej, 3 Maja , Zakole, Słoneczną. Lokalizacja ołtarzy stacyjnych: I ołtarz – na zbiegu ul Metalowców i Edukacji Narodowej; II ołtarz przy ul 3 Maja 12 i 14; III ołtarz przy ul Zakole; IV ołtarz przy krzyżu misyjnym na ul Słonecznej – tutaj zakończenie procesji.
W Uroczystość Bożego Ciała oprócz – mszy głównej ( o g. 9.00) – rano o godz. 7.00, popołudniu o godz. 16.00 i 18.00. O godz. 17.00 nabożeństwo w kościele z procesją. W czasie procesji Bożego Ciała zachowujemy skupienie, włączamy się w śpiew pieśni. Dzieci I-Komunijne w strojach Komunijnych gromadzą się na placu Celebry mszy św. o godz. 8.45. Naszych strażaków w swoich strojach prosimy do niesienia baldachimu i chorągwi. Panie i dziewczęta prosimy o przygotowanie feretronów w środę po nowennie.

6. Jak co roku, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów nie tylko w Uroczystość Bożego Ciała, ale także w oktawie. Również chłopców przedszkolnych i I klas do asysty z dzwonkami. W związku z uroczystością Bożego Ciała prosimy o uporządkowanie cmentarzy. Przed Uroczystością Bożego Ciała we wtorek i środę o g. 17.00 próba dla dzieci, które mają zamiar sypania kwiatów podczas procesji. Prosimy rodziców, aby zmobilizowali swoje pociechy i razem z nimi przybyli na tę próbę.

7.Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 10.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców Motycza Pod. od nr 16-30 oraz ul 11 Listopada 10,41-50.
W piątek, 16 czerwca nowenna miesięczna do św Andrzeja Boboli.

8. W sobotę, 17 czerwca Wspomnienie liturgiczne św Brata Alberta Chmielowskiego. Msze św rano o g 8.00, wieczorem o g 18.00. W tym dniu Zespół Szkół im por Józefa Sarny obchodzi 50-tą rocznicę istnienia szkoły. O g. 9.00 msza św w naszym kościele w intencji uczniów , nauczycieli, wychowawców, pracowników, byłych: nauczycieli, katechetów, absolwentów, zmarłych: nauczycieli, pracowników i wychowanków.

9. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie przyściennych ławek. Składamy gorące podziękowanie „Bóg zapłać” za dotychczasowe wspieranie tej parafialnej inwestycji.

10. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak groźne jest nadużywanie alkoholu, o cnocie trzeźwości i sposobach walki z plagą uzależnień. Zaś z „Niedzielą Sandomierską” zachęcamy do rekolekcji w drodze w czasie zbliżających się wakacji – kto był na pielgrzymce, ten wie, jak trud przeplata się na niej z radością. Kto nie był, niech spróbuje, zwłaszcza po przeczytaniu świadectw pątników. Zapraszamy do lektury. W każdym z numerów znajduje się także jako bezpłatny dodatek – Śpiewnik na Boże Ciało. Wiele dobrych artykułów w nowym numerze „Miłujcie się”.

11. Komunikaty... Dzisiaj, o godzinie 13.15, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z dziennikarzem, filozofem, tłumaczem, pisarzem i działaczem katolickim, dyrektorem programowym Telewizji Republika – Tomaszem Terlikowskim, na które zaprasza Klub Gazety Polskiej w Gorzycach. W czasie spotkania będzie również promocja książki jego autorstwa „Maksymilian Kolbe - biografia św męczennika” Zapraszamy serdecznie!

16 czerwca o g 18.45, po nabożeństwie do NSPJ odbędzie się Koncert uwielbienia w wykonaniu dzieci i młodzieży.