Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XI Niedziela Zwykła r A
18 czerwca 2017 r.

 

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała – dzisiaj o g. 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją. W dni powszednie nabożeństwo do NSPJ po mszy św. o g. 18.00, następnie procesja.

2. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie przyściennych ławek. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na ten cel.

3. Jutro rocznica święceń kapłańskich ks Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 18.00 msza św., po niej nabożeństwo do MBNP połączone z nabożeństwem czerwcowym.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – procesja. Po procesji poświęcenie wianków, ziól i kwiatów. Zapraszamy dzieci z rodzicami – również te najmniejsze.

6. W piątek, 23 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. z racji zakończenia Roku Szkolnego. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną za wszelkie łaski Boże otrzymane w minionym roku szkolnym: uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, młodzież szkół średnich oraz rodziców, wychowawców i nauczycieli. Wieczorem msza św. o godz.18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe.
Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w środę od g. 17.00 dla uczniów szkół podstawowych; w czwartek od g 17.00 dla uczniów gimnazjum i szkół średnich.

7. W sobotę Wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, msze św. rano o g. 8.00; wieczorem o g. 18.00.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców Motycza Pod. od nr 31-45 oraz ul 11 Listopada 10,51-60.

9. Bóg zapłać mieszkańcom ul Działkowców 2, ul Żwirki i Wigury 4, ul Metalowców 10 i Edukacji Narodowej 2 i 4 za ofiarę złożoną na ławki przyścienne do naszego kościoła.

10. Msza św. o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski – od mieszkańców przygotowujących 4 ołtarz na Boże Ciało zostanie odprawiona 30.VIII. – godz. 18.30 i 3. IX. – godz. 9.00, od przygotowujących I ołtarz: mieszkańców ul Metalowców 10 - 10 IX o g 18.00; Edukacji Narodowej 4 - 17 IX o g 12.00; Edukacji Narodowej 2 - 17 IX o g 16.00; od wszystkich mieszkańców przygotowujących I ołtarz 24 IX o g 12.00, zaś od mieszkańców przygotowujących główny ołtarz – 14.VIII. – godz. 18.30 i 21.VIII. – godz. 18.30.

11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym, jak każdy z nas może pocieszyć Boga poprzez nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca. Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” – relacje m.in. z Marszów dla Życia i Rodziny oraz z Lednicy, a także o pewnej świetlicy socjoterapeutycznej, w której dobro dokonuje się bez udziału fleszów. Zachęcamy do lektury.

12. Komunikaty... . Pielgrzymka Radia Maryja...