Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XII Niedziela Zwykła r. A
25 czerwca 2017 r

 1. Trwają letnie wakacje. Wykorzystajmy ten piękny czas, dany nam przez Stwórcę, nie tylko na odpoczynek i odnowę sił fizycznych. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowane powagą, odpowiednim strojem i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Podczas wakacji nie zapominajmy o Dniu Pańskim oraz o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

2. 14 października rozpoczną się w naszej parafii misje święte przed uroczystością rekonsekracji naszego kościoła. Misje święte są wielkim wydarzeniem parafii – w związku z tym już od dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie duchowe poprzez głoszone Słowo Boże, modlitwę i post. Serdecznie witamy w naszej parafii Dyrektora Centrum Ewangelizacyjnego św Augustyna diec. Sandomierskiej ks Marka Kulińskiego, który będzie nas dzisiaj prowadził po drogach Słowa Bożego.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 18.00 msza św., po niej nabożeństwo do MBNP. Zapraszamy w okresie wakacyjnym, jak zwykle na nowennę środową : dzieci, młodzież i starszych. Polecać będziemy za przyczyną MBNP Ojca św. Franciszka jak również dzieci i młodzież, aby Matka Najświętsza ochraniała ich przed wszelkimi zagrożeniami wakacyjnymi.

4. W czwartek, 29 czerwca Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święci Piotr i Paweł są nazywani filarami Kościoła, a ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia. Uroczystość ta kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach również o Solenizantach Piotrach i Pawłach. Starajmy się zachować świąteczny charakter tego dnia. Msze św. będą odprawiane o g. 8.00; 11.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo do NSPJ o g. 17.00.

5. W dniach od 4. VIII do 12. VIII organizowana jest pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Zapisy do 20 lipca w zakrystii i w kancelarii. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie uczestnictwa w pielgrzymce.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 i następny poniedziałek na godz. 9.00 - zapraszamy mieszkańców Motycza Pod. od nr 46-60 oraz ul 11 Listopada 10,61-do końca oraz z numerów nieparzystych.

7. W najbliższą sobotę, 1 lipca mszą św o g 15.00 rozpocznie się obchód 145 rocznicy powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach. Szczegółowy program podany na plakatach.

8. Przypominamy, że od 1 lipca (sobota) msze św wieczorowe w dni powszednie będą odprawiane o g. 18.30 natomiast w niedziele i święta o g. 19. 30. Nie będzie mszy św o g. 18. 00 zarówno w niedziele jak też w dni powszednie.

9. W sobotę, I miesiąca nabożeństwo fatimskie. Msza św. o g. 18.30, po mszy św. procesja w czasie której będziemy rozważać tajemnice różańca św.

10. W przyszłą niedzielę (I miesiąca) po mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych.

11. 1 października o g. 12.00 zostanie odprawiona msza św w intencji mieszkańców Zakola. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na ławki przyścienne do naszego kościoła.

12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” wywiad ze znanym kucharzem Wojciechem Modest Amaro, który stał się narzędziem w rękach Jezusa. Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” – relacje ze święceń kapłańskich, a także z Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach, gdzie gościem specjalnym był kard. Gerhard Muller z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Zachęcamy do lektury.

13. Komunikaty..