Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XIII Niedziela Zwykła r. A
2 lipca 2017 r.

 1. Dzisiaj o g 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych

2. We wtorek, 4 lipca 8 rocznica sakry i ingresu ks bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Polecamy Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi osobę ks bpa Ordynariusza.

3. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy, życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 18.30 msza św., po niej nabożeństwo do MBNP. Zapraszamy w okresie wakacyjnym, jak zwykle na nowennę środową : dzieci, młodzież i starszych. Polecać będziemy za przyczyną MBNP Ojca św. Franciszka, Ojczyznę naszą, jak również dzieci i młodzież, aby Matka Najświętsza ochraniała ich przed wszelkimi zagrożeniami podczas wakacji.

5. Jutro, 3 lipca, obchodzimy święto liturgiczne świętego Tomasza Apostoła, który jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. W czwartek Wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Leduchowskiej; w sobotę Wspomnienie św Jana z Dukli

6. Od wczoraj w dni powszednienie będzie mszy św. o g. 18.00. W miejsce tej mszy św. zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w okresie wakacyjnym będzie odprawiana o g. 18. 30. Od 2 lipca (od dzisiaj) - aż do odwołania msze św. w niedziele i święta wieczorem o g. 19.30.

7. W czwartek I miesiąca - msze św. wotywne o Najświętszym Sakramencie o g. 8.00 i 18.30., popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty

8. W piątek I miesiąca - msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi rano od g. 7.30 do 8.30, popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym dniu będziemy odwiedzać chorych w domach od godz. 8. 30.

10. W przyszłą niedzielę o g 17.00 odbędzie się koncert organowy – serdecznie zapraszamy.

Koncerty organowe w czasie wakacji:
9 lipca (niedziela) g. 17.00 - Małgorzata Lasota - sopran, Mariusz Ryś - organy

21 lipca (piątek) g. 19.00- Urszula Kryger - mezzosopran, Mirosław Pietkiewicz - organy

20 sierpnia (niedziela) g. 17.00- Paweł Opala - organy

27 sierpnia (niedziela) g. 17.00 - Andrzej Budziński - organy

11. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 i w przyszły poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy do sprzątania świątyni mieszkańców Motycza Poduchownego od nr 61 do końca oraz ul Żwirki i Wigury 4, 1-10

12. Komunikaty... W dniach od 4. VIII do 12. VIII organizowana jest pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Zapisy do 25 lipca w zakrystii i w kancelarii.

13. W ramach cyklu wakacyjnego redaktorzy „Gościa Niedzielnego” odwiedzili 9 europejskich wysp. Przywieźli niezwykłe opowieści i obrazy. Dzięki nim poznamy smak wyspiarskiego życia – dziś pierwsza wyspa AZORY. „Nieść światło Ewangelii” to hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Więcej informacji, jak się zapisać oraz świadectwa osób, którzy w ubiegłych latach pokonywali pielgrzymi szlak w najnowszym wydaniu „Niedzieli Sandomierskiej”. Zachęcamy do lektury.