XVI Niedziela Zwykła r A
23 lipca 2017 r

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech ten czas sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. Dzisiaj rozpoczęcie XVIII Tygodnia św Krzysztofa. Za tydzień, w niedzielę (30.07) w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych podczas każdej Mszy świętej. Razem z Miva Polska chcemy dziękować Bogu za bezpieczne podróże i jako znak tej wdzięczności pragniemy ofiarować od każdego z nas 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Ofiary z tego tytułu ministranci zbierać będą podczas poświęcenia pojazdów..

3. We wtorek – 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przywołujemy świętą Brygidę (ok. 1302-1373), patronkę Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy).

4. Jutro, 24 lipca św. Kingi (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek, dla których ufundowała klasztor w Starym Sączu i poświęciła swe życie dla ubogich. Papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy.

5. We wtorek świeto liturgiczne św Jakuba Apostoła, także we wtorek, 25 lipca czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! W tym dniu imieniny naszego Ks. Biskupa Krzysztofa – modlimy się w intencji naszego Pasterza.

6. W środę Wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.30. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przebywających na wakacjach na terenie naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę w kościele św. Floriana w Stalowej Woli o godz 15.00 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe grupy św Floriana i bł. Jolanty.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców Pl Mieszczańskiego 2,1-10; ul Żwirki i Wigury 4, 31-40

9. Komunikaty... W dniach od 4. VIII do 12. VIII organizowana jest pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po formularze zgłoszeniowe i zapisy w zakrystii i kancelarii.