XVII Niedziela Zwykła r. A
30 VII 2017 r.

1. W sierpniu łączymy się z pielgrzymami Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę, szczególnie naszej diecezji – z naszej parafii również (w piątek wyrusza pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli). Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców.

Dzisiaj na zakończenie 18. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa po każdej Mszy świętej poświęcamy pojazdy i modlimy się w intencji wszystkich kierowców, polecając ich opiece św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone tak jak każdego roku, na Akcję św. Krzysztof – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

2. Po jutrze rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wspierajmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od napojów alkoholowych. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, tzw. Porcjunkuli.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.30. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przebywających na wakacjach na terenie naszej parafii. W czasie nowenny będziemy się modlić w intencji pielgrzymów pieszo zmierzających na Jasną Górę, o trzeźwość w naszym narodzie.

4. W czwartek, 3 sierpnia przybywa do nas pielgrzymka piesza z Janowa Lubelskiego. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Gotowość przyjęcia pielgrzymów prosimy już dzisiaj zgłaszać w zakrystii z podaniem adresu i numeru telefonu. Orientacyjny czas przybycia pielgrzymów między g. 17.00 a 18.00.
W czwartek I miesiąca – rano msza św. o g. 8.00; wieczorem - o g. 18.30; o g.15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu Pokuty.

5. W piątek I miesiąca - msze św. o g. 8.00 i 18.30. Spowiedź rano od g. 7.30 do 8.30, popołudniu o g.. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym dniu będziemy odwiedzać chorych w domach od godz. 8.30. W tym dniu Wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianneya;

6. W sobotę, pierwszą miesiąca w naszej parafii nabożeństwo fatimskie o g. 18.30.

7. W przyszłą niedzielę święto liturgiczne Przemienienia Pańskiego; O g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych. W Zaleszanach Uroczystość odpustowa - suma o g. 11.00.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców Pl Mieszczańskiego 2,11-20; ul Żwirki i Wigury 4, 41-do końca.

9. Dzisiaj o g. 15.00 spotkanie przed pielgrzymkowe grupy św. Floriana i bł Jolanty w kaplicy św. Anny przy kościele św. Floriana w Stalowej Woli.

Msza św w intencji pielgrzymów 7 X o g 18.00.