XVIII Niedziela Zwykła r. A
6 VIII 2017 r.

Święto Przemienienia Pańskiego

1. Dzisiaj w I Niedzielę miesiąca po mszy św. o g. 16.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu – we wtorek Wspomnienie liturgiczne św. Dominika; w środę święto liturgiczne św. Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein) – patronki Europy; w czwartek święto liturgiczne św Wawrzyńca diakona i Męczennika; w piątek Wspomnienie św Klary. Msze św. w dni powszednie o g, 8.00 i 18.30.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.30. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przebywających na wakacjach na terenie naszej parafii. W czasie nowenny będziemy się modlić w intencji pielgrzymów pieszo zmierzających na Jasną Górę, o trzeźwość w naszym narodzie.

4. Dzisiaj w Zaleszanach odpust z racji święta Przemienienia Pańskiego. Suma o g. 11.00. W przyszłą niedzielę suma odpustowa w święto św. Wawrzyńca we Wrzawach o g. 11.00.

5. Łączymy się duchowo z pielgrzymami Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę, Dla wszystkich, którzy nie będą mogą pielgrzymować fizycznie, stwarzamy możliwość pielgrzymowania duchowego. Codziennie w czasie mszy św. o g. 8.00 i 18.30. Zachęcamy także chorych do duchowego pielgrzymowania, zwłaszcza w godzinie apelu Jasnogórskiego.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców Pl Mieszczańskiego 6,1-15; ul Żwirki i Wigury 11

7. 4 października o g. 8.00 zostanie odprawiona msza św za śp Reginę Durajczyk od słuchaczy uniwersytetu III wieku.

8. W wakacyjnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” poruszająca sumienia, historia rodziców 11-miesięcznego chłopca Charliego, cierpiącego na rzadką chorobę. Maluszka odłączono od aparatów podtrzymujących życie. „JEZUS W SANDOMIERZU” – pod takim hasłem w dniach od 28-30 lipca odbyła się ewangelizacja Sandomierza, który stał się miejscem głoszenia orędzia o Jezusie Chrystusie i dzielenia się świadectwem obecności Boga w życiu ludzi wierzących. Więcej informacji w tygodniu „Niedziela Sandomierska”. Zachęcamy do lektury