XIX Niedziela Zwykła r A
13 VIII 2017

1. W dalszym ciągu łączymy się duchowo z pielgrzymami Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Dzisiaj, przeniesiona z czwartku uroczystość odpustowa św. Wawrzyńca we Wrzawach. Suma o g. 11.00. W Radomyślu n/Sanem dzisiaj o g 20.00 nabożeństwo fatimskie. 

Jutro Wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbe.

2. We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę . W tę jakże piękną, maryjną uroczystość, tradycyjnie już w naszych kościołach święcone są wianki z ziół i kwiatów naszych pól i łąk. Poświęcenie na mszy św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. W uroczystość Wniebowzięcia NMP odpust w Chwałowicach i Kotowej Woli.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.30. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież przebywających na wakacjach na terenie naszej parafii. W czasie nowenny będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny – poległych na polach bitew, w obozach koncentracyjnych, więzieniach, na zsyłkach oraz o trzeźwość w naszym narodzie. 

4. W czwartek, 17 sierpnia Wspomnienie liturgiczne św. Jacka.

5. W przyszłą niedzielę, (III miesiąca) ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie ławek przyściennych. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na ten cel.
Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, wykonywane są obecnie prace termoizolacyjne plebanii.

6. W przyszłą niedzielę na mszy św. o g. 10.30 — Uroczystość dziękczynna za tegoroczne zbiory - dożynki.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców Pl Mieszczańskiego 6,16-do końca; ul Metalowców 2,1-10

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dziś w „Gościu Niedzielnym” sylwetka św. Edyty Stein i jej droga do Chrystusa oraz związek ze Św. Janem Pawłem II. Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” obszerna relacja z Pieszej Pielgrzymi Ziemi Sandomierskiej na Jasną Górę oraz świadectwa osób biorących udział w Ewangelizacji Sandomierza. Zapraszamy do lektury.

9. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia o g. 17.00-koncert organowy w wykonaniu p. Pawła Opali– organy – zapraszamy!