Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XX Niedziela Zwykła r. A
20 sierpnia 2017

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Dziękczynienia za szczęśliwe zbiory - Dożynki. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 10.30.

2. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na wykonanie przyściennych ławek. Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary na ten cel.

3. Dzisiaj o g. 17.00 koncert organowy w wykonaniu p. Pawła Opali – organy – zapraszamy!

4. W poniedziałek Wspomnienie liturgiczne św. Piusa X – papieża; we wtorek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; w czwartek święto liturgiczne św Bartłomieja Apostoła.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.30 msza św.,
po niej nabożeństwo. Przedmiotem naszej troski modlitewnej w sierpniu jest sprawa trzeźwości w naszej Ojczyźnie i parafii. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach środowych - zwłaszcza dzieci i młodzież spędzających wakacje w Gorzycach.

6. We sobotę, 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na msze św. w tym dniu o g. 8.00 i 18.30. W tym dniu tradycyjna 24 już pielgrzymka piesza o uproszenie daru trzeźwości w naszej parafii i Ojczyźnie do Radomyśla n/Sanem. O g. 8.00 msza św. Wyjście z kościoła ok. g. 8.40.

7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy pielgrzymka piesza do Radomyśla n/Sanem na odpust Matki Bożej Pocieszenia. Przed wyjściem ok. godz. 8.00 błogosławieństwo pielgrzymów w kościele. Powrót we własnym zakresie.

8. W przyszłą niedzielę o g. 17.00 zapraszamy na koncert organowy - w wykonaniu p. Andrzeja Budzińskiego – organy.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5,1-10; ul Metalowców 2,11-20

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o „Niewidzialnej Armii”, która od 30 lat uczestnicy w duchowej adopcji dziecka poczętego, otaczając modlitwą dzieci zagrożone aborcją. Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” o tym, czym się dzieli pielgrzym w drodze, podczas postoju i przed noclegiem? Wypowiedzi pątników z pielgrzymkowego szlaku. Zapraszamy do lektury.

11. Komunikat....Jak powszechnie wiadomo w niektórych regionach naszego kraju, burze i nawałnice spowodowały  wiele zniszczeń, w tym niejednokrotnie utratę dorobku całego życia. Czujemy się szczególnie bliscy osób dotkniętych tym strasznym żywiołem, gdyż siedem lat temu doświadczyliśmy podobnego nieszczęścia z pwodu powodzi. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej mszy św zostanie przeprowadzona akcja Caritas - zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych. Można też wysłać SMS o treści "Wichura" na nr 72052