XXI Niedziela Zwykła r. A
27 sierpnia 2017 r.

1. Dzisiaj o godz. 8.00 z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka piesza do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu n/Sanem. W przyszłą niedzielę pielgrzymka dla chorych, emerytów i rencistów. Prosimy o pomoc w dotarciu do Sanktuarium ludziom chorym.

2. Jak powszechnie wiadomo w niektórych regionach naszego kraju, burze i nawałnice spowodowały wiele zniszczeń, w tym niejednokrotnie utratę dorobku całego życia. Czujemy się szczególnie bliscy osób dotkniętych tym strasznym żywiołem, gdyż siedem lat temu doświadczyliśmy podobnego nieszczęścia z powodu powodzi. W związku z tym dzisiaj po każdej mszy św zostanie przeprowadzona akcja Caritas - zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych. Można też wysłać SMS o treści "Wichura" na nr 72052

3. Jutro Wspomnienie liturgiczne św. Augustyna; we wtorek Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek Wspomnienie Bł. Bronisławy.

4. Tradycyjnie, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.30 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy: dzieci, młodzież i starszych. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu za przyczyną Matki Najświętszej dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców z racji zbliżającego się roku szkolnego. Również będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

5. W czwartek, 31 sierpnia mija 37 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w Jastrzębiu, Gdańsku i Szczecinie. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

6. W piątek przypada 78 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
I piątek miesiąca - msze św. o g 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi rano od g. 7.30 do 8.30, popołudniu o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym dniu będziemy odwiedzać chorych w domach od godz. 8.30.

7. W sobotę I miesiąca nabożeństwo fatimskie o g. 18.00.

8. W niedzielę, 3 września o godz. 3.45 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem tzw. JERYCHO RÓŻAŃCOWE (czyli nieustający różaniec) i potrwa do godz. 7.00 rano. Legioniści serdecznie zapraszają wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

9. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o g. 17.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5,11-20; ul Metalowców 2,21-30

11. W przyszły poniedziałek, 4 września o g. 8.00 uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Średnich. Kościół kieruje w tych dniach do rodziców, wychowawców, katechetów i katechetek serdeczny apel, aby młode pokolenie – osobowość dzieci i młodzieży kształtowali na pewnych zasadach Ewangelii, gwarantujących godne spełnienie swojego ludzkiego powołania. Spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w tym tygodniu: w czwartek dla uczniów szkół podstawowych od g. 17.30, w piątek od g 15.00 dla gimnazjalistów i dla uczniów szkół średnich.

12. W przyszłą niedzielę (w nocy) o g 0.30 wyrusza pielgrzymka autokarowa na Ogólnopolskie Dożynki na Jasną Górę. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do 5 września. Koszt wyjazdu od jednej osoby 50 zł.

13. W przyszłą niedzielę o g. 13.15 w Domu Parafialnym wznowione zostaną katechezy dla narzeczonych – jako bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dziś w „Gościu Niedzielnym” – Jasna Góra. Nazywamy ją duchową stolicą Polski. Co to jednak znaczy dla dzisiejszego pokolenia? Odpowiedz znajdziemy w najnowszym numerze. Dzisiaj również dodatek: film na DVD – pt. MISJA to historia jezuity, który wraz z nawróconym najemnikiem broni placówkę misyjną przed portugalską agresją. Zaś w „Niedzieli Sandomierskiej” o uroczystościach odpustowych w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach oraz świadectwa tegorocznych pielgrzymów wędrujących do tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do lektury.

15. Msza św za śp Jolantę Łabuda zostanie odprawiona 9 X o g. 18.00 i 17 X o g 8.00 od sąsiadów z ul Pańskiej