XXII Niedziela Zwykła r A
3 września 2017 r

1. Dzisiaj w nocy wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Modlimy się w intencji pielgrzymów i wszystkich polskich rolników, którzy żywią nas i bronią, aby Matka Najświętsza Pani Jasnogórska pomagała rozwiązywać jakże trudne sprawy naszych rolników i naszej Ojczyzny. W Radomyślu pielgrzymka dla chorych, emerytów i rencistów. Prosimy o pomoc w dotarciu do Sanktuarium ludziom chorym.

Dzisiaj nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o g. 17.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych
2. O g. 13.15 w Domu Parafialnym katecheza dla narzeczonych – jako bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

3. Jutro, w czasie mszy św o g. 8.00 uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjum i Szkół Średnich. Również zapraszamy rodziców, wychowawców i nauczycieli – będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Po Mszy św. przejście do szkół na spotkanie ogólne i spotkanie z wychowawcami.

4. Od ubiegłego piątku wieczorowa msza św w dni powszednie o g. 18.00, w niedziele i święta ostatnia msza św również o g. 18.00.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy: dzieci, młodzież i starszych. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu za przyczyną Matki Najświętszej dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców w nowym Roku Szkolnym.
Po nowennie do MBNP odbędzie się pierwsza próba chóru w ramach przygotowania na uroczystość rekonsekracji naszego kościoła.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów rozpoczynająca nowy rok formacji w środę o godz. 17.00. Zapraszamy również wszystkich chętnych pragnących wstąpić do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.
Spotkanie ministrantów i lektorów wraz z rodzicami w sobotę o godz. 10.00 w budynku parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

7. Zbliża się nowy rok szkolny i kontynuacja roku liturgicznego z czynnym udziałem dzieci. Siostra Iwona zaprasza dziewczynki od kl. III do VI do scholi parafialnej, by ubogacać liturgię niedzielnych mszy św dla dzieci o g. 12.00. Próba scholi w przyszłą niedzielę o g. 10.45 w Domu Sióstr Świętej Rodziny. Będzie to również czas radosnego bycia razem oraz różnych niespodzianek i wyjazdów.

8. W czwartek I miesiąca o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie do g. 18.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

9. W piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego na mszy św. o g 18.00

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5, 21-30; ul Metalowców 2, 31-38

11. Spotkanie scholi młodzieżowej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej ok. 18:30. Spotkanie Oaza Dzieci Bożych w piątek o g 16:30, oazy młodzieżowej w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
Serdecznie zapraszamy również nowe osoby pragnące zaangażować się w poszczególne grupy.
Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę po Mszy św o g 12.00.

12. Msza św w intencji pielgrzymów do Radomyśla i ich rodzin zostanie odprawiona 8 grudnia o g 18.00.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dziś w „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie: Dlaczego trzeba i warto być ZAWSZE w niedzielę na Mszy Świętej? Zaś w tygodniu „Niedziela” o 70-tej rocznicy urodzin bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do lektury.

14. Komunikaty...