XXIII Niedziela Zwykła r A
10 września 2017 r.

1. Dzisiaj po mszy św o g 12.00 spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii.

2. O g. 13.15 w Domu Parafialnym katecheza dla narzeczonych – jako bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu małżeństwa.

3. Od 10-16 września trwa Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

4. We wtorek Wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi - 334 rocznica wiktorii wiedeńskiej.
Od wtorku rozpoczną się prace malarskie naszego kościoła. W przyszłą niedzielę, [w III miesiąca] ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ten cel.

5. W środę, 13 września nabożeństwo fatimskie w Radomyślu n/Sanem natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta msza św. w Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej.

6. Spotkanie scholi młodzieżowej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej ok. 18:30. Spotkanie Oaza Dzieci Bożych w piątek o g 16:30, oazy młodzieżowej w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
Serdecznie zapraszamy również nowe osoby pragnące zaangażować się w poszczególne grupy.

7. W dniach 15-17 września odbywają się w Nowej Dębie Diecezjalne Dni Młodych dla młodzieży gimnazjum i szkół średnich. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Koszt całego pobytu to 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zgłaszanie do jutra w zakrystii lub u katechetów w szkole. Szczegółowy program na afiszach.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy: dzieci z kl. „0”, I i II oraz rodziców i wychowawców. Opiece Matki Najświętszej będziemy ich polecać, modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny,

9. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych chłopców do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

W czwartek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu suma odpustowa o godz. 1100 w Zbydniowie.
W piątek Wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej.

10. W piątek 10 września spotkania Oazowe: o godz. 17.00 Dzieci Bożych, natomiast Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie dla młodzieży. Zapraszamy wszystkich, którzy nie należą do Oazy a chcieliby pogłębiać swoje relacje z Bogiem i drugim człowiekiem.

11. W sobotę Wspomnienie liturgiczne św. Męczenników Korneliusza i Cypriana - 16 dzień miesiąca - nowenna do św. Andrzeja Boboli. Msza św. o g. 8.00 i 18.00.

12. W sobotę i w niedzielę (16-17 września) już 34 Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Z ludźmi pracy modlimy się i dzielimy wszelkie troski i niepokoje o dobro i byt naszych rodzin i całej Ojczyzny.

13. W przyszłą niedzielę mija 78 rocznica agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Pomimo upływu tylu lat, ciągle trudno nam zapomnieć, trudno zagoić w jakże wielu rodzinach naszej Ojczyzny rany. Powinnością naszą jest pamięć modlitewna nie tylko o żołnierzach i poległych w obronie Ojczyzny, ale także o tych, którzy w walce o wolność ginęli skrytobójczo mordowani, a których znakiem i symbolem stał się Katyń.

14. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5, 31-40; ul Metalowców 2, 39-45

15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, a dziś w „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie: Czy w dzisiejszych czasach jeszcze można upominać grzeszników? oraz o tym, co powiedziała Maryja w czasie JEDYNYCH uznanych objawień w Polsce? Zaś w tygodniu „Niedziela Sandomierska” – relacja z Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, przegląd tarnobrzeskich szkół biorących udział w „EUTRAPELIACH” oraz Misyjne granie w Kłyżowie. Zapraszamy do lektury.

16. Komunikaty...