XXIV Niedziela Zwykła r. A
17 września 2017 r

 1. Dzisiaj w Radomyślu n/S o godz. 11.00 uroczysta suma w Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej.

 

2. Dzisiaj mija 78 rocznica agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Pomimo upływu tylu lat, ciągle trudno nam zapomnieć, trudno zagoić w jakże wielu rodzinach naszej Ojczyzny rany. Powinnością naszą jest pamięć modlitewna nie tylko o żołnierzach i poległych w obronie Ojczyzny, ale także o tych, którzy w walce o wolność ginęli skrytobójczo mordowani, a których znakiem i symbolem stał się Katyń.

Trwają obecnie prace malarskie naszego kościoła. Przepraszamy za wszelkie nieudogodnienia z tym związane. Dzisiaj [w III niedziele miesiąca] ofiary składane w kopertach będą przeznaczone na ten cel.

3. Informujemy, że Caritas Diecezji Sandomierskiej włącza się w Zbiórkę Żywności „Kromka chleba dla sąsiada”, organizowaną przez Caritas Polska. Celem zbiórki będzie pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia. Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z wydanymi przez nas identyfikatorami przeprowadzą zbiórkę żywności w „Biedronce” 19 września (wtorek) – od g 15.00 – 20.00.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl III i IV.
W czwartek po mszy wieczorowej, w ramach przygotowania do Bierzmowania spotkanie formacyjne dla uczniów kl III Gimnazjum.

5. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych chłopców do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. Jutro, 18 września, przypada święto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci oraz wychowawców na Eucharystię o godz. 18.00. Podczas Eucharystii tego dnia, przez wstawiennictwo Stanisława Kostki, będziemy prosić Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży.

7. W środę Wspomnienie liturgiczne Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; W czwartek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę Wspomnienie św O Pio z Pietreliciny.
Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w domu parafialnym.

8. 22 września (w piątek) w 63 rocznicę śmierci ks. Adama Osetka, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Adama oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Adama Osetka z udziałem dzieci, dyrekcji, nauczycieli i rodziców o g. 8.00
W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na comiesięczną adorację prowadzoną przez młodzież.

9. Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli informuje, że prowadzi studia na następujących kierunkach: Inżynieria materiałowa, Inżynieria środowiska, Pedagogika, Praca socjalna, Prawo i Socjologia. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Więcej informacji znaleźć można w Internecie pod hasłem „KUL Stalowa Wola”.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 i następny poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5, 41- 50; ul Metalowców 4, 1-10

11. W sobotę i w niedzielę (16-17 września) 35 Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Z ludźmi pracy modlimy się i dzielimy wszelkie troski i niepokoje o dobro i byt naszych rodzin i całej Ojczyzny. Modlimy się, aby Polacy nie zmarnowali wartości, jakie przyniósł im zryw „Solidarności”.

12. Zapraszamy do lektury najnowszych tygodników „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, a w nich m. in.: O szansach uchwalenia zakazu aborcji eugenicznej i akcji zbierania podpisów w obronie nienarodzonych chorych dzieci. Ponadto o potężnej modlitwie różańcowej wzdłuż granicy naszej ojczyzny, która rozpocznie się 7 października pod hasłem RÓŻANIEC DO GRANIC.

13. Komunikaty...