Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXV Niedziela Zwykła r A
24 września 2017 r

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, uczestniczącymi w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze.

 2. Dzisiaj w Hucie Komorowskiej o g 11.00 uroczysta msza św w ramach obchodów Dni Kard Adama Kozłowieckiego.

4. Odeszła od nas s. Teresa, której składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać za wieloletnią pracę w naszej parafii. W Jej miejsce przybyła do nas s. Maria, którą serdecznie witamy i życzymy obfitych łask Bożych w posłudze naszej parafii.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów I i II klas gimnazjum, ich rodziców i wychowawców.
W środę, 27 września w ramach obchodów Roku św Brata Alberta msza św w intencji rozwoju dzieł św Brata Alberta, m.inn Domu św Brata Alberta w Gorzycach. Serdecznie zapraszamy.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30. Zapraszamy również nowych chłopców do grona Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. W tym tygodniu: ; Jutro Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w środę Wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek Wspomnienie św. Wacława męczennika – imieniny ks. bpa Wacława seniora; w piątek świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę Wspomnienie św Hieronima.

7. W czwartek, 28 września o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia przy krzyżach i kapliczkach na ternie naszej parafii. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.
Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w domu parafialnym.
8. Spotkanie scholi młodzieżowej w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej ok. 18:30. 

9. Obecnie są wykonywane prace malarskie naszego kościoła - w związku z tym w najbliższą sobotę na g. 9.00 zapraszamy większą liczbę mieszkańców naszej parafii tj. z ul 3 Maja 5, 51- 65 i ul Metalowców 4, 11-25 do prac porządkowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu z wielkim poświęceniem te prace wykonywali .

Bóg zapłać! - fundatorom nowego witraża, przedstawiającego postać św O Pio.

10. 7 października (sobota) w święto Matki Bożej Różańcowej zapraszamy do odmawiania różańca na granicach naszego kraju. Wyjazd z Gorzyc do Korczowej o godz. 7.30. Koszt – około 30 zł. Szczegółowe informacje na stronie:
www.rozaniecdogranic.pl. Zapisy w zakrystii.
W sobotę, 7 X odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Bogorii. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy u S. Anny w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę 1 października Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. W kościołach rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Bierzmy do rąk różaniec i przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele i święta o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym zmiana tajemnic.

12. Zapraszamy do lektury najnowszych tygodników „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, a w nich m. in.: O wierności w kryzysie małżeńskim. Ponadto dodatek dla seniora czyli NIEZBĘDNIK EMERYTA dla 60 – i 65 latków.