XXVI Niedziela Zwykła R. A
1 października 2017 r.

1. Dzisiaj – 1 października Wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. W kościołach rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Bierzmy do rąk różaniec i przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z nabożeństwem różańcowym. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30 (z wyjątkiem środy i I soboty – o g 18,00), w niedziele i święta o godz. 17.00.

Dzisiaj I niedziela miesiąca nabożeństwo różańcowe o g. 17.00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj w parafii Trześń przeniesiona z poniedziałku Uroczystość odpustowa św. Aniołów Stróżów. Suma o g. 12.00.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.17.30 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z nabożeństwem różańcowym.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30.
4. W czwartek I miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o g. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja przystąpienia do spowiedzi. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Msza św o g. 18.00. 

5. W piątek – I miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 7.30 do 8.30. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu pokuty. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Msza św. g. 18.00. Odwiedzamy chorych w domach od godz. 8.30.Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III w I pt. miesiąca. Spowiedź święta, następnie Msza święta, po Mszy świętej spotkanie. Obecność obowiązkowa.

6. Jutro Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; W środę, 4 października Wspomnienie lit. świętego Franciszka z Asyżu; w czwartek Wspomnienie św Faustyny Kowalskiej; w sobotę Wspomnienie NMP Różańcowej – I sobota miesiąca - nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.30 msza św, po niej nabożeństwo. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w sobotę uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich, rodziców i wychowawców oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

7. Obecnie są wykonywane prace malarskie naszego kościoła - w związku z tym
w najbliższą sobotę na g. 9.00 zapraszamy większą liczbę mieszkańców naszej parafii tj. z ul 3 Maja 5, 66- 80 i ul Metalowców 4, 26-45 do prac porządkowych. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu z wielkim poświęceniem te prace wykonywali .

8. 7 października (sobota) w święto Matki Bożej Różańcowej zapraszamy do odmawiania różańca na granicach naszego kraju. Wyjazd z Gorzyc do Korczowej o godz. 7.30. Koszt wyjazdu – około 30 zł. Są jeszcze WOLNE MIEJSCA. Zapisy w zakrystii.

9. W najbliższą sobotę, 7 X odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Bogorii. Organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy u S. Anny w zakrystii do czwartku włącznie.

W przyszłą niedzielę o g 9.00 zostanie odprawiona msza św w intencji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność i wszystkich członków Związku.

10. Zapraszamy do lektury najnowszych tygodników „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, a w nich m. in.: O modlitwie różańcowej na granicach Polski, która odbędzie się 7 października; o spotkaniu młodych naszej diecezji w Nowej Dębie. Ponadto o „słodkim łańcuchu łączącym z Bogiem”, „wieży ocalenia od napaści piekła” czy „bezpiecznym porcie w morskiej katastrofie”, czyli kilka słów o różańcu świętym