XXVII Niedziela Zwykła R. A
8 października 2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.

 2. Dziś w katedrze sandomierskiej o g. 10.30 Inauguracja obchodów jubileuszu 200-lecia diecezji sandomierskiej połączona z odpustem bł Wincentego Kadłubka. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o g. 17.30. W dni powszednie o g. 17.30.

5. Jutro Wspomnienie liturgiczne bł. Wincentego Kadłubka w parafiach naszej diecezji.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17. 30 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z modlitwą różańcową. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl. III i IV szkół podstawowych oraz rodziców i wychowawców.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa
7. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00 w budynku parafialnym. Zapraszamy.Obowiązkowe Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i II gimnazjum w najbliższy czwartek tj. 12 października. 17.30 różaniec, Msza święta, po mszy spotkanie.
8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół.
W najbliższą sobotę na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5, 81-90 i ul Metalowców 10, 1-10

9. W związku z uroczystością rekonsekracji kościoła spotkanie rodziców dzieci klas III odbędzie się w niedzielę 29 października po Mszy Świętej o 12.00

10. W najbliższą sobotę rozpoczną się misje św. Jest to czas szczególnej mobilizacji i szansa odnowy i wzmocnienia duchowego.
W tym pierwszym dniu misji:
o g 17:30 - różaniec
o g. 18:00 - Msza Święta rozpoczynająca misji
o g. 20:00 - projekcja filmu "Most", świadectwo, Apel Jasnogórski.
Szczegółowy program misji podany jest a plakatach.
11. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na malowanie kościoła.

12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, co mają zrobić pobożni rodzice, gdy ich dzieci omijają kościół szerokim łukiem? Zaś w numerze „Niedzieli” wyjątkowy dodatek – kieszonkowy miniinformator o nowennie pompejańskiej. Zapraszamy do wielkiej modlitwy z Różańcem w dłoni przez 54 dni. Prośmy Matkę Bożą o łaski dla nas i dla całego świata.

13. Komunikaty....