Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXIX Niedziela Zwykła r. A
22 października 2017 r.

1. Bogu niech będą dzięki za przeżywany czas misji parafialnych, prowadzonych przez misjonarzy ks Pawła Laska i ks Marka Kulińskiego. Uwieńczeniem misji parafialnych w dniu dzisiejszym, będzie rekonsekracja naszej świątyni i konsekracja ołtarza, których dokona ks bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz w czasie mszy św o g 12.00

2. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Wielkie dzieło misyjne wspieramy poprzez modlitwę i ofiary pieniężne. O szczególny dar modlitwy prosimy dla naszego rodaka O. Misjonarza Tomasza Furmanka, który dziesiąty rok pracuje na misji w Ekwadorze.

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie podchodźmy obojętnie do tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu Świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie, nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania św. Jana Pawła II i bł. ks Jerzego Popiełuszki: „Zło dobrem zwyciężaj". Codziennie gromadzimy się na Eucharystii, którą łączymy z nabożeństwem różańcowym. Wszystkich bez wyjątku zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie o g. 17.30, w niedziele i święta o g. 17.00.

4. Wspomnienie liturgiczne św Jana Pawła II w naszej diecezji będziemy przeżywać 25 października (środa). W sobotę święto liturgiczne św Apostołów św Szymona i św Judy Tadeusza.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.30 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP połączone z modlitwą różańcową. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie gimnazjalistów kl I i II ich rodziców i wychowawców.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30.

7. W niedzielę 29 po Mszy o 12 spotkanie rodziców klas III. O g 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw. Serdecznie zapraszamy.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W tych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych drogich zmarłych. Czynić to będziemy w poczuciu wdzięczności dla tych, którzy już od nas odeszli do wieczności. Czynimy tak, bo chcemy być wierni chrześcijańskiej i polskiej tradycji. Śmiecie prosimy wysypywać do przygotowanych pojemników. W listopadzie szczególnie modlimy się za zmarłych – można nabywać druczki na wypominki w zakrystii. Za zmarłych podanych na karteczkach wypominkowych będziemy się wspólnie modlić każdego dnia miesiąca listopada.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższy poniedziałek na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 5, 81-90 i ul Metalowców 10, 1-10 ; w sobotę i następny poniedziałek zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 7, 11-20 oraz ul Edukacji Narodowej 2,1-10.

10. W najbliższą niedzielę 29.10.2017r. po Mszach św. w naszej Parafii zostanie przeprowadzona akcja sprzedaży pierniczków pieczonych przez Siostry w klasztornej kuchni. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Siostry Służebniczki w Tarnobrzegu. W domu tym na co dzień przebywa 67 Mieszkańców z różnym stopniem niepełnosprawności od 5-65 lat potrzebujących całkowitej opieki. W akcji tej brać będą udział – Siostry oraz Mieszkańcy w/w Domu, serdecznie zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji".

11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o twórcy naprotechnologii pomagającej małżeństwom, które mają problemy z poczęciem dziecka. Zaś w numerze „Niedzieli” dodatek – karta na wypominki czyli rubryki do wpisania zmarłych na wypominki, informacja o możliwości zyskania odpustu zupełnego oraz zachęta do zamówienia Mszy św. za zmarłych. Zapraszamy do lektury.