Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXX Niedziela Zwykła r. A
29 października 2017 r
Rocznica Poświęcenia Kościoła

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny Wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks dyr Diecezjalnego Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin dra Tomasza Cubera, który w dniu dzisiejszym od g 15.00 przeprowadzi Dekanalny Dzień Skupienia dla małżeństw z parafii naszego dekanatu. Zachęcamy małżeństwa z naszej parafii do licznego udziału w tym wydarzeniu. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o g. 17.00. W dni powszednie o g. 17. 30.

Dzisiaj po mszach św prowadzona jest akcja sprzedaży pierniczków pieczonych przez Siostry w klasztornej kuchni. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Siostry Służebniczki w Tarnobrzegu. W domu tym na co dzień przebywa 67 Mieszkańców z różnym stopniem niepełnosprawności od 5-65 lat potrzebujących całkowitej opieki. Witamy serdecznie Siostry oraz ich podopiecznych. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.

 

2. We wtorek o g. 17.30 zakończenie nabożeństw październikowych, ale nie rozstajemy się z różańcem. Niech on zawsze, nacodzień przez cały rok będzie w zasięgu naszej ręki.

4. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą odprawiane msze św. o godz.7.00; 9.00; 10.30 oraz o g. 12.00. Po tej mszy św. odbędzie się procesja z pięcioma stacjami na nasze cmentarze. Nie będzie mszy św. o g. 14.00 i 16.00. Ostatnia msza św. o godz. 18.00 w kaplicy nowego cmentarza. Bezpośrednio po mszy św. Droga Krzyżowa w intencji zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach. Początek Drogi Krzyżowej na nowym cmentarzu. W tym dniu przyjadą do nas ks. klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, będą się z nami modlić w czasie mszy św. – między mszami pojawią się na naszych cmentarzach, gdzie będzie okazja złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby naszego Seminarium.
5. Przeżywamy czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W geście wdzięczności kładziemy na ich grobach kwiaty i zapalone znicze. Nie zapominajmy, że dla człowieka wierzącego jest to tylko symbol, znak. Ten gest musi być pogłębiony przez modlitwę i ofiarny czyn. Nasze zamyślenie o śmierci, przemijaniu i wieczności niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne, w sąd Boży, w odpowiedzialność przed Bogiem za swoje życie.
6. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz codziennie do
8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: nawiedzenie cmentarza, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św. modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca św. Stwarzamy możliwość korzystania z sakramentu pokuty dzisiaj podczas mszy św. Od poniedziałku do wtorku włącznie będziemy do dyspozycji w konfesjonałach już od g. 17.00.
7. W czwartek - Dzień Zaduszny msze św. rano o g. 7.00; 7.30 i 8.00. Wieczorem msza św. o g. 17.00. Po mszy św. wieczorowej procesja na nasze cmentarze - prosimy zabrać ze sobą świece, lampiony. Także w pozostałe listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w roku chcemy pamiętać o zmarłych. Pamięć tę najpiękniej i najszlachetniej wyrażamy poprzez dar naszej modlitwy i ofiarę Mszy świętej. W dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele i święta o godz. 17.00 modlimy się za zmarłych z wypominków. Można nabywać druczki wypominkowe w zakrystii.
8. W piątek – I miesiąca; msza św. o g. 8.00 i 18.00 - okazja do spowiedzi rano od godz. 7.30 do 8.30. Od godz. 15.00 - koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu pokuty aż do rozpoczęcia mszy św. o g. 18.00. Modlitwa różańcowa za zmarłych z wypominków o godz. 17.30. Odwiedzamy chorych w domach od godz. 8.30. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania wszystkich stopni w I piątek miesiąca od 15.00-18.00.
9. W sobotę, I miesiąca – msze św. rano o g. 8.00 i wieczorem o g. 18.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. połączone z modlitwą różańcową za zmarłych z wypominków o g 17.30.
10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarza ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Podczas mszy św głosić będzie homilie o tematyce misyjnej a po mszach św rozprowadzać kalendarz misyjny na 2018 r jako pomoc dla Misji. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu za zmarłych z wypominków. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
11 .Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą w sobotę i następny poniedziałek zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 7, 21-30 oraz ul Edukacji Narodowej 2,11-20.
12. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o tym, dlaczego nie trzeba bać się umierania? W numerze również dodatek – obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy także do lektury „Niedzieli” a niej m.in. o przesłaniu płynącym z uroczystości Wszystkich Świętych, którą będziemy obchodzić 1 listopada.
13. Komunikaty... Składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać – wszystkim, którzy w czasie misji oraz Uroczystości Rekonsekracji kościoła i konsekracji ołtarza spieszyli z wieloraką pomocą. Wyrazy wdzięczności składamy również mieszkańcom Pączka za dary ziemi i ofiary pieniężne dla Domu św Brata Alberta.