Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXXI Niedziela Zwykła r. A
5 listopada 2017

1. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Nasza relacja do zmarłych jest wyrazem duchowej kultury. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. Za zmarłych podanych na karteczkach wypominkowych będziemy się wspólnie modlić każdego dnia miesiąca listopada: w dni powszednie o godz. 17. 30, w niedziele i święta o godz. 17.00.

Dzisiaj o g 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Serdecznie witamy przybyłego do naszej parafii z posługą misyjną O. Józefa ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów w Siedlcach, który będzie również rozprowadzał misyjne kalendarze na rok 2018. Ofiary ze sprzedaży kalendarzy zbierane przed kościołem po każdej mszy św. będą wsparciem dla oblackiej działalności misyjnej.

We wtorek, 7 XI o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna w 13 rocznicę powstania Legionu Maryi w naszej parafii.

3. W środę nowenna do MBNP, o godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę środową wszystkich serdecznie zapraszamy, ale szczególnie dzieci z kl. „O", I i II oraz ich rodziców. Przed mszą św. o godz. 17.30 różaniec za zmarłych z wypominków.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o 16.30.
4. W czwartek - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w piątek - Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła; w sobotę - Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa.

5. Składamy gorące podziękowania – Bóg zapłać naszym strażakom za ufundowanie dla naszego kościoła witraża przedstawiającego św Floriana - swojego Patrona; dziadziom małej Oli Wnuk za witraż z św Bernadettą Soubirous w kaplicy fatimskiej.

6. Przez osiem pierwszych dni listopada (do 8 listopada) duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

7. W sobotę, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu wymiarach. Uroczysta Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele gminy Linia (ofiary sierpniowej nawałnicy) na czele z panią wójt – Bogusławą Engelbrecht.
Po mszy św. mieszkańcy przemaszerują na cmentarz parafialny gdzie delegacje samorządowe gminy Gorzyce i gminy Linia oraz przedstawiciele szkół, placówek, organizacji, zakładów pracy złożą pod pomnikiem wieńce. Uroczystości zakończy występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II i wspólna modlitwa przy kaplicy Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Wieczorem o godz. 17.00 w Środowiskowym Domu Kultury odbędzie się koncert „Uwierz Polsko” przygotowany przez Gminną Orkiestrę Dętą z Gorzyc i zespół Primo DK Sokolniki pod kierownictwem Krzysztofa Kapały. Okażmy też nasz patriotyzm i solidarność z wszystkimi Polakami wywieszając przy naszych domach biało - czerwoną flagę.

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej oraz Region Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność” zapraszają na konferencję SOLIDARNI Z RODZINĄ w dniu 18 listopada 2017r. o godzinie 10.00 w Sandomierzu. Motto konferencji brzmi: Rodzina silna Bogiem, naród silny rodziną. Patronat honorowy objął JE Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o „Wyroku na krzyż”, czyli o głośniej sprawie usunięcia pomnika Jana Pawła II we francuskim mieście oraz szansach na uznanie niekonstytucyjności prawa zezwalającego na aborcję eugeniczną. Zachęcamy także do lektury „Niedzieli Sandomierskiej” a w niej m.in. o uroczystości poświęcenia ołtarza w naszej świątyni, która miała miejsce 22 października.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania we Wtorek - kl. 3A; w środa - kl. 3B; w piątek - kl. 3C. Spotkania rozpoczynają się o godz. 17.30.