Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXXII Niedziela Zwykła r. A
12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła, ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Dziś pamiętamy szczególnie o Syrii.

2. Jutro Wspomnienie, 13 listopada Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek Wspomnienie św Elżbiety Węgierskiej; w sobotę Wspomnienie bł Karoliny Kózkówny.

3. Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto. W XXXIII niedzielę zwykłą cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich. Będzie to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia. Będzie to dzień, który pomoże w refleksji nad tym, że ubóstwo znajduje się w samym centrum Ewangelii oraz nad faktem, że dopóki Łazarz leży u drzwi naszego domu, nie może być sprawiedliwości ani też pokoju społecznego. Ten dzień będzie również autentyczną formą nowej ewangelizacji, aby być świadkiem miłosierdzia. W naszej diecezji ten dzień przeżywamy dzisiaj. Centralne obchody w Sandomierzu.

4. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Nasza relacja do zmarłych jest wyrazem duchowej kultury. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. Za zmarłych podanych na karteczkach wypominkowych modlimy się każdego dnia miesiąca listopada: w dni powszednie o godz. 17. 30, w niedziele i święta o godz. 17.00.

5. Dzisiaj o g. 17.00. nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu za zmarłych z wypominków.

6. W środę nowenna do MBNP, o godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę środową wszystkich serdecznie zapraszamy, ale szczególnie dzieci z kl. III i IV, rodziców i wychowawców. Przed mszą św. o godz. 17.30 różaniec za zmarłych z wypominków. Zbiórka ministrantów i lektorów o g 16.30.

7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej oraz Region Ziemia Sandomierska NSZZ “Solidarność” zapraszają na konferencję SOLIDARNI Z RODZINĄ w dniu 18 listopada 2017 r. (sobota) o godzinie 10.00 w Sandomierzu. Motto konferencji brzmi: Rodzina silna Bogiem, naród silny rodziną. Patronat honorowy objął JE Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

8. Spotkania kandydatów do bierzmowania klas 2 gimnazjum: wtorek - kl. 2a, środa -2b, czwartek 2c. Spotkania rozpoczynają się uczestnictwem we Mszy św. o g. 18.00, stąd też przypominam kandydatom o obowiązku udziału we mszy św. o g. 18.00 w danym dniu spotkania!

9. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli, Dyrekcja i nauczyciele szkoły podstawowej nr. 2 w Gorzycach zapraszają na Zaduszki nauczycielskie. Msza św. za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty diecezji sandomierskiej w piątek o g. 18.00 w naszej świątyni, następnie modlitwa i wspomnienie o zmarłych nauczycielach z parafii Gorzyce. Dołączmy do wspólnej modlitwy za naszych nauczycieli i wychowawców!

10. W najbliższą sobotę odbędzie się XXIV Przegląd Piosenki Religijnej. Od
godziny 10.00 zapraszamy do domu parafialnego. Jak zawsze będzie to okazja posłuchania zespołów, schól i solistów z całej diecezji. Będą także konkursy z nagrodami dla dzieci. Czynna będzie też kawiarenka prowadzona przez naszą młodzież. Na zakończenie przeglądu ok. godziny 18:30 odbędzie się koncert chrześcijańskiego artysty z Poznania. Michała Rasska. Serdecznie zapraszamy

11. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczone będą pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Jutro na g. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul 3 Maja 7, 31-40 oraz ul Edukacji Narodowej 2,21-30. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12,1-10 i ul Edukacji Narodowej 2,31-40.

13. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in. o świętym Józefie, ideale mocnego mężczyzny oraz o prześladowaniach wyznawców Chrystusa z powodu wiary. W tygodniku „Niedziela” temat przewodni – na drodze ku Niepodległej: czyli rozmowa z Zofią Teligą-Mertens, która oddaje swoje mieszkania repatriantom z Kazachstanu oraz pytania o współczesny patriotyzm. Zapraszamy do lektury.

14. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą o Słudze Bożym ks kardynale Adamie Kozłowieckim – więźniem obozów koncentracyjnych z okresu II wojny Światowej i długoletnim Misjonarzu w Zambii.

15. Msza św. w intencji: O błogosławieństwo Boże, opiekę M.B.N.P. dla sióstr i ich rodzin z Róży Kazimiery Sztuka oraz za zmarłe siostry z Róży – będzie sprawowana 31 stycznia 2018 roku, tj. w środę o godz. 18.00.