Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXXIII Niedziela Zwykła r. A
19 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj po mszy św o g. 16.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencji zmarłych z wypominków. Można jeszcze do końca listopada składać karteczki wypominkowe w zakrystii. W intencji zmarłych modlimy się w dni powszednie o g. 17.30, w niedzielę o g. 17.00.

2. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

3. Dziś cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. To dzień refleksji nad ubóstwem i jednocześnie wezwanie do zaradzania potrzebom ubogich.

4. W poniedziałek Wspomnienie liturgiczne św Rafała Kalinowskiego; we wtorek Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę Wspomnienie św. Cecylii – Patronki muzyki kościelnej; w piątek Wspomnienie św Męczenników św Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl VI i VII.

6. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. W sobotę przed Uroczystością Chrystusa Króla początek Tygodnia Biblijnego.

7. Spotkania kandydatów do bierzmowania klas VII szkoły podstawowej: wtorek - kl. VII a, środa -VII b, czwartek VII c. Spotkania rozpoczynają się uczestnictwem we Mszy św. o g. 18.00, stąd też przypominam kandydatom o obowiązku udziału we mszy św. o g. 18.00 w danym dniu spotkania!

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12,11-20 i ul Edukacji Narodowej 2,41-50.

9.Dziś w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na 2018 rok. Ponadto odpowiedz na pytanie: dlaczego odebranie sobie życia jest grzechem ciężkim? Czy każdy samobójca jest skazany na wieczne potępienie? Zapraszamy także do lektury tygodnika „Niedziela”. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Papież ustanowił go na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Zachęcamy do lektury.