Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

XXXIV Niedziela Zwykła 26 listopada 2017 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla
Wszechświata

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie roku jubileuszowego przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościoła uroczystość tę obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w porządku przyrodzonym i nadprzyrodzonym posiada i czego się spodziewa, ma swój początek i swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwa w naszej parafii Tydzień Biblijny W naszych domach w tym okresie można umieścić na domowym ołtarzyku oświetlony obraz Chrystusa Króla lub Najświętszego Serca Jezusowego i powierzać podczas wspólnej wieczornej modlitwy Jezusowi Królowi los naszej rodziny, parafii i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do przeżywania wspólnotowego spotkania ze Słowem Bożym w dni powszednie o g 18.00.  Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo Słowa Bożego – w czasie nabożeństwa modlimy się za zmarłych - wypominki. W dni powszednie wypominki o godz. 17.30. 28. XI (WTOREK) początek nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VII ze szkoły nr 1 im. ks. Adama Osetka oraz dodatkowo klasy VII c ze szkoły nr. 2 we wtorek o 18.00. Przypominamy, że spotkania rozpoczynają się wspólną Msza Święta dla każdej klasy w danym dniu spotkania o 18.00

4. W środę nowenna do MBNP, o godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę środową serdecznie wszystkich zapraszamy, ale szczególnie młodzież szkół średnich, pozaszkolną. Przed mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo Słowa Bożego z modlitwą za zmarłych.
Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę zaczyna się adwentem nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas, który ma nam pomóc dobrze przygotować się na głębokie i owocne przeżycie świąt Bożego Narodzenia i do osobistego spotkania z Chrystusem w wieczności. Roraty w dni powszednie będą odprawiane o godz. 6.00.

6. Rozpoczynający się w przyszłą niedzielę okres Adwentu zwiastuje bliskość świąt Bożego Narodzenia. Z świętami tymi zawsze kojarzy się atmosfera szczególnej życzliwości i ciepła względem najbliższych zwłaszcza w wieczór wigilijny, gdy dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W związku z tym w najbliższą niedzielę na mszy sw. o g. 9.00; 10.30 i 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będą rozprowadzane przez nasze siostry i przedstawicieli naszej parafii do waszych domów.

7. W piątek - I miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 7.30 do 8.30. O g. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu - koronka do Miłosierdzia Bożego - adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie okazja do spowiedzi. Msza św. o g. 18.00. Odwiedzamy chorych w domach od godz. 8.30.

8. W I sobotę, 2 grudnia - godz. 8.00 – msza św; wieczorem o g. 18.00 z aktem poświecenia Niepokalanemu Sercu NMP.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12, 21-30 i ul Edukacji Narodowej 2,51-60.

10. Caritas naszej parafii pełni dyżur od poniedziałku do piątku od g. 15.30 do 18.00. W siedzibie Caritas można nabyć różańce, obrazy, modlitewniki, kalendarze na 2018 r, roratnie lampiony, wyprawki do chrztu, itp. W okresie adwentu od przyszłej niedzieli można nabyć świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy - 5 zł., dużej - 20 zł.

11. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o rozpoczynającej się od jutra podróży apostolskiej Papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu, gdzie chrześcijanie stanowią niewielką mniejszość oraz relacja z 24. Przeglądu Piosenki Religijnej, który miał miejsce tydzień temu w naszej parafii. Zapraszamy także do lektury tygodnika „Niedziela”. Dziś temat przewodni wokół Chrystusa Króla. Zachęcamy do lektury.

12. Kuria Legionu Maryi w Zaleszanach organizuje wyjazd do Częstochowy w dniu 09 grudnia, w 5 rocznicę zbezczeszczenia Obrazu Matki Bożej. Pozostałe informacje i zapisy w zakrystii. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

13. Komunikaty....