Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

I Niedziela Adwentu r B
3 grudnia 2017

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli w życiu Kościoła rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu, w który wkraczamy ma podwójny charakter: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz okresem naszego przygotowania się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy Was do podjęcia postanowień adwentowych. Dzisiaj o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj w Zaleszanach Uroczystość odpustowa przeniesiona z 6 grudnia - suma o g. 11.00

2. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu jest Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w tym czasie we mszy św. roratniej niech nam pomoże w sensownym i owocnym przeżywaniu tego świętego czasu. W tradycji polskiej charakter Adwentu podkreślano też przez powstrzymywanie się od hucznych zabaw.
3. Msze św. roratnie będą się odbywać w naszej parafii w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zapraszamy na mszę św. roratnią wszystkich – prosimy pomóc dzieciom i młodzieży w przeżywaniu tego nabożeństwa. Może uda się przyjść na wszystkie msze św. roratnie. Dzieci będą składać karteczki ze swoimi imionami i nazwiskami z zaznaczeniem klasy, do której uczęszczają. Karteczki te posłużą do losowania figurki Matki Bożej Fatimskiej, które zabiorą do domu ze specjalnym programem nawiedzenia rodziny. Jak to bywało w poprzednich latach dzieci powinny przyjść na roraty z lampionami przynajmniej raz w tygodniu w wyznaczony dla nich dzień poza niedzielą:
W poniedziałek: kl. „0”,I,II,III,IV,V i VI Szkoły Podstawowej Nr 1
We wtorki: kl. „0”,I , II i III Szkoły Podstawowej im. św Jana Pawła II
W środy: kl. IV,V,VI *******************************
W czwartki: kl. VII i II Gimnazjum im. św Jana Pawła II
W piątki: kl. III *******************************
W soboty: młodzież Szkół Średnich i Pozaszkolna.
4. Dzisiaj Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Jutro wspomnienie św. Barbary.
5. W środę, 6 grudnia Wspomnienie św Mikołaja - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św. po niej nabożeństwo do MBNP. Serdecznie na nowennę zapraszamy wszystkich, ale szczególnie dzieci z kl "0",I i II oraz ich rodziców. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30.
6. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęci Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu chwalimy Boga za to, że wybierając
Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od skazy grzechu pierworodnego.Msze św. o godz. 6.00 – roraty; pozostałe: o godz. 11.00; o godz. 16.00 i 18.00. Na mszy św. o g. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci Pierwszokomunijnych. Obecność wszystkich dzieci i rodziców obowiązkowa. O g. 11.00 msza św. w int. Legionu Maryi Od g. 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA. Zapraszamy wszystkie grupy modlitewne oraz wszystkich, którzy w tym czasie będą mogli przyjść do kościoła. W tym dniu suma odpustowa o godz. 11.00 w Pniowie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. rano o g. 6.00, wieczorem o g. 18.00. Okazja do spowiedzi rano od . 6.00 do 6.45. Od g. 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu – w czasie adoracji okazja do spowiedzi. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, aby dziękować Bogu za ten dar i modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

7. Aktualnie trwa nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
8. Okres Adwentu, który się dzisiaj rozpoczyna zwiastuje bliskość świąt Bożego Narodzenia. Z świętami tymi zawsze kojarzy się atmosfera szczególnej życzliwości i ciepła względem najbliższych zwłaszcza w wieczór wigilijny, gdy dzielimy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W związku z tym dzisiaj poświęcamy opłatki na mszy św. o g. 9.00; 10.30 i 12.00, które nasze siostry i przedstawiciele naszej parafii w najbliższym czasie będą rozprowadzać je do waszych domów. .
9. Caritas naszej parafii pełni dyżur od poniedziałku do piątku od g. 16.00 do 18.00. W siedzibie Caritas można nabyć różańce, obrazy, modlitewniki, kalendarze na 2018 r, roratnie lampiony, wyprawki do chrztu, itp. W okresie adwentu od dzisiaj można nabyć świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy - 5 zł., dużej - 20 zł.
10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12, 31-40 i ul Edukacji Narodowej 4, 1-10.
11. Kuria Legionu Maryi w Zaleszanach organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 09 grudnia. Są jeszcze WOLNE MIEJSCA. Zapisy i pozostałe informacje w zakrystii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
12. Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie "Zbiórki Żywności pod hasłem – Tak pomagam”" w Gorzycach w dniach 8 i 9 grudnia 2017 r. Pomóc może każdy z nas poprzez zakup artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności w sklepach sieci: Biedronka, Lewiatan, Stokrotka, Spaar, Groszek i sklep GS przy ul Pańskiej oraz złożenie zakupionych produktów w miejsca wskazane przez wolontariuszy Caritas. Zebrane produkty zostaną przekazane ludziom potrzebującym. Za okazane wsparcie Bóg zapłać!

13. Dziś w „Gościu Niedzielnym” m.in.: Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie. Ponadto o znakomitym sportowcu, który odmówił w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu. Oraz dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii. Zapraszamy także do lektury tygodnika „Niedziela”. Dziś temat przewodni wokół Maryi Niepokalanej. Zachęcamy do lektury
14. Komunikaty...