Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

II Niedziela Adwentu r. B
10 grudnia 2017 r.

1. Przygotowujemy się do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. 21 grudnia spowiedź adwentowa. Dziś, w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

2. W środę 13 grudnia, Wspomnienie lit. św Łucji - modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – w 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, polecamy także Miłosierdziu Bożemu ofiary stanu wojennego.

3. W środę nowenna do MBNP, o godz. 18.00 msza św., po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę środową serdecznie wszystkich zapraszamy Po nowennie próba chóru, serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów.

4. Trwa czas rozprowadzania opłatków do Waszych domów. W tym tygodniu w dalszym ciągu czynność ta będzie kontynuowana. Ci, którzy w czasie roznoszenia opłatków byli nieobecni w swoich domach, mogą jeszcze je nabyć w zakrystii lub w siedzibie Caritas Parafii codziennie w dni powszednie od g. 16.00 do 18.00

5. Caritas Parafii rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - w ten sposób stwarza możliwość, aby świece te znalazły się na każdym stole wigilijnym w naszej parafii. Nabycie tych świec przyczynia się do zgromadzenia funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom. Caritas składa podziękowania - Bóg zapłać! za okazane ludzkie i chrześcijańskie serce podczas akcji „Gromadzenia żywności” na paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy. Również słowa uznania kierujemy do wolontariuszy - naszej młodzieży z Zespołu Szkół im. Por. Sarny, gimnazjalistów i uczniów Szkół Podstawowych.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania klas 3 gimnazjum: wtorek - kl. 3a środa -3b czwartek 3c. Spotkania rozpoczynają się uczestnictwem we Mszy św. o g. 18.00, stąd też przypominam kandydatom o obowiązku udziału we mszy św. o g. 18.00 w danym dniu spotkania!

7. W sobotę, 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Również w tym dniu miesięczna nowenna do św. Andrzeja Boboli .
W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.
8. Msze św. roratnie są odprawiane w naszym kościele o g. 6.00 rano. Zapraszamy w dalszym ciągu na roraty wszystkich, również prosimy o wsparcie dzieci i młodzieży w przeżywaniu tego nabożeństwa.

9. 17 grudnia wypada XVIII rocznica śmierci ks. Bronisława Szczupaka – wieloletniego proboszcza naszej parafii - o g. 12.00 zostanie odprawiona msza św. w Jego intencji.

10. Tradycyjnie z okazji zbliżających się Świąt stwarzamy okazję do podzielenia się odrobiną miłości z małym dzieckiem. Na choince zostały powieszone serduszka – każde serduszko to konkretne dziecko czekające na odrobinę radości z racji świąt. Zachęcamy Was drodzy do wzięcia serduszka i zrobienia paczki dla dziecka, którego płeć i wiek są napisane na serduszku. Po zrobieniu paczki prosimy serduszko przywiązać do paczki oraz przynieść do kościoła i zostawić pod choinkę. Paczki te zostaną dostarczone do dzieci przed wigilią.

11.Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele. Ponadto – Dlaczego dobry organista to skarb dla parafii? Oraz wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę. Zapraszamy także do lektury tygodnika „Niedziela” a w niej dodatek kulinarny – Przepis na udane święta czyli 14 sprawdzonych przepisów kulinarnych, w tym: potrawy wigilijne, sałatki, świąteczne dania mięsne oraz ciasta.