Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Adwentu r. B
17 grudnia 2017 r.

 1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą „gaudete” – „radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Caritas Parafii rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - w ten sposób stwarza możliwość, aby świece te znalazły się na każdym stole wigilijnym w naszej parafii, a także zapalone na grobach naszych najbliższych w okresie świątecznym. Nabycie tych świec przyczynia się do zgromadzenia funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom.

3. Dzisiaj, w III Niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

Jutro, w czasie mszy św roratniej tradycyjnie siostry z naszej parafii dokonają odnowienia swoich ślubów zakonnych.

4. Osoby, które uczestniczą w naszej akcji „Podziel się odrobiną miłości z małym dzieckiem” serdecznie prosimy o dostarczanie paczek pod choinkę w dniu dzisiejszym i w poniedziałek. Z góry – DZIĘKUJEMY.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 msza św. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową zapraszamy, jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl V i VI.

6. Msze św. roratnie są odprawiane w naszym kościele o g. 6.00 rano. Również zachęcamy do śpiewania Godzinek przed mszą św. roratnią o g. 5.35
W czwartek w naszej parafii spowiedź adwentowa od g. 9.00 - 12.00 od g. 12.00 - 14.30 - przerwa; od g.14.30 - l 7.30- dc. Spowiedzi.

7. W miniony tydzień siostry i przedstawiciele parafii rozprowadzali opłatki do Waszych domów. Serdecznie za tę posługę im dziękujemy – Wam zaś - Bóg zapłać- za składane z tej okazji ofiary. Ci, którzy w czasie rozprowadzania opłatków byli nieobecni w swoich domach, mogą jeszcze je nabyć w zakrystii lub w siedzibie Caritas Parafii codziennie w dni powszednie od g. 15.00 do 17.30 oprócz soboty

8. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko do południa o godz. 7.00, 9.00 i 10.30 i 12.00. O g 24.00 Pasterka.
W Wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z naszą tradycją obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i abstynencja od napojów alkoholowych. Zachęcamy serdecznie do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następną środę zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12, 41-50 i ul Edukacji Narodowej 4, 11-20.

10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością. Zapraszamy także do lektury tygodnika „Niedziela”. Dziś m.in. o tajemnicach, jakie kryje Jasna Góra oraz o finale Szlachetnej Paczki, czyli tzw. weekendzie cudów, który przypadł na dni 9 i 10 grudnia. Życzymy miłej lektury.

Komunikaty....