Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

IV Niedziela Adwentu r. B
24 grudnia 2017

1.Dzisiaj w godzinach popołudniowych po zachodzie słońca w naszych domach rodzinnych przeżywamy Wieczerzę Wigilijną. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To także okazja do pojednania, do scalenia naszych tak często powaśnionych, skłóconych ze sobą rodzin. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma świętego o Narodzeniu Pana Jezusa (Łk. R. 2), łamanie opłatkiem i śpiew kolęd oraz pastorałek. Przy wigilijnym stole wspominamy tych, którzy od nas odeszli do wieczności. Niech czas świąt będzie dla nas czasem szczerego i życzliwego zainteresowania się bliźnimi(biednymi i samotnymi). Stało się już w całej Polsce tradycją, że w każdym domu, na stole wigilijnym stawiamy świecę Caritas, dla wyrażenia naszej łączności i otwartego serca dla dzieci potrzebujących pomocy. Nie będzie dzisiaj mszy św. o g. 16.00 i 18.00. W Wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z naszą tradycją obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i abstynencja od napojów alkoholowych. Zachęcamy serdecznie do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.

2. Pasterka o g. 24.00 – porządek mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana, jak w każdą niedzielę. Nie będzie mszy św. o g. 18.00.

3. W środę - 27 grudnia Święto św. Jana Ewangelisty ostatnia w tym roku nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. w tym dniu rano o g. 8.00, wieczorem o g. 18.00, po mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie poświęcenie wina. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 18.00.

4. W czwartek rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. W czasie wizyty duszpasterskiej księża nie przyjmują ofiar w domach - można je składać w kościele na tacę w kopercie.
W czwartek - Przybyłów, Sienkiewicza, Mickiewicza, Słowackiego, Konopnickiej, Norwida, Prusa, Brzozowa, Reja, Krasickiego, Dąbrowskiej, Chopina, Tuwima, Plenerowa...
w piątek – Motycze Poduchowne, Zalesie Gorzyckie.
w sobotę – Pączek Gorzycki, ul Szkolna, Zielona, Wrzawska, Szwedzka, Podwale, Zagłoby, Stawowa. W związku z kolędą nie będzie Mszy św. wieczorem we czwartek, piątek i sobotę.

5. W przyszłą niedzielę ostatni dzień roku 2017. Okazja do wyrażenia szczególnej wdzięczności Bogu. Porządek mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę. Msza św z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie starego roku 2017 o g 16.00. Nie będzie mszy św. o g.18.00.

6. Składamy w imieniu dzieci podziękowanie „Bóg zapłać” za złożone paczki z akcji „Podziel się odrobiną miłości z małym dzieckiem”.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny wtorek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12, 41-50 i ul Edukacji Narodowej 4, 11-20.

7. PRASA KATOLICKA. „Niedziela” z datą 24 grudnia to bardzo atrakcyjny numer świąteczny o zwiększonej objętości i z prezentami. Znajdziemy w nim m.in.: Teksty najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu „Arki Noego” oraz wywiad z założycielem zespołu; Rytuał Wieczerzy Wigilijnej wraz ze śpiewnikiem do wspólnego kolędowania; Kalendarz z wyjątkowymi fotografiami św. Jana Pawła II, pt. „Papież, który zmienił świat”, wydany z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dzisiaj „Gość Niedzielny” na Boże Narodzenie i Nowy Rok. 132 świąteczne strony – każdy znajdzie coś dla siebie. Życzymy miłej lektury.