Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Niedziela św. Rodziny
31 grudnia 2017 r.

 

1. W dniu dzisiejszym przypada Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech Święta Rodzina będzie wzorem i wsparciem dla wszystkich naszych rodzin. Uroczystość św. Rodziny jest także patronalnym świętem naszych sióstr – modlimy się w ich intencji a także o liczne powołania do Zgromadzenia.

2. Dzisiaj ostatni dzień roku 2017. Okazja do wyrażenia wdzięczności Bogu za szczęśliwie przeżyty czas, za otrzymane łaski. Porządek mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę. Msza św z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie starego roku 2017 o g 16.00. Nie będzie mszy św. o g.18.00.

3. Jutro w Nowy Rok 2018 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - msza św. w nocy o g 24.00, pozostałe jak w każdą niedzielę. W tym dniu obchodzimy światowy Dzień Pokoju. W łączności z całym Kościołem modlimy się w intencji uproszenia pokoju na świecie i w naszej ojczyźnie.

4. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej:
we wtorek: Pl Handlowy, Pl Mieszczańskiego, Metalowców 2.
w środę: ul Metalowców 4 i 10; Zwirki i Wigury
w czwartek: ul 11 Listopada 2 i 4 od 1-50 mieszk.
W piątek: ul 11 Listopada 4 od 51 mieszk. do końca, 11 Listopada 6 i 8 od 1 do 40. W sobotę nie będzie kolędy. Początek wizyty duszpasterskiej o g. 15.30

5. W środę pierwsza w nowym roku nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – będziemy powierzać MBNP wszystkie troski, prace i nadzieje naszej parafii i Ojczyzny w 2018 r. Msza św o g 18.00, po niej nabożeństwo. Spotkanie Legionu Maryi w środę o godz. 16.30 w budynku parafialnym.

6. W czwartek – I miesiąca okazja do spowiedzi od g. 7.30-8,30. Msza św. o g. 8.00.

7. W piątek - I miesiąca. Okazja do spowiedzi rano od godz. 7.30 do 8,30. Msza św. o g. 8.00. Wieczorem okazja do spowiedzi od g. 17.00. Msza św. o g. 18.00. Odwiedzany chorych w domach od godz. 8.30.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższy piątek i następny wtorek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 12, 51-60 i ul Edukacji Narodowej 4, 21-30.

9. W tym tygodniu w I sobotę miesiąca, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą zgodnie z dawnym zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara i r. 2018. Msze św. będą odprawiane w naszej świątyni jak w każdą niedzielę. W tym dniu ulicami naszej parafii przejdzie Orszak Trzech Króli. Przy wspólnym, radosnym kolędowaniu będziemy z trzech miejsc zmierzali do betlejemskiej szopki w naszym kościele. Pierwszym punktem wymarszu będzie szkoła podstawowa nr 1 – orszak Króla Kacpra, wyróżniający się zieloną kolorystyką. Drugim punktem będzie szkoła podstawowa nr 2 – orszak Króla Melchiora, wyróżniający się kolorystyką niebieską. Trzecim punktem wymarszu będzie krzyż przy ul Żwirki i Wigury – orszak Króla Baltazara, wyróżniający się kolorystyką czerwoną. Rozpoczęcie o godz. 1120 zakończenie wspólnym kolędowaniem i Eucharystią o godz. 1200 przy szopce w kościele. Każdy może się przyłączyć do Orszaku, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia. Zachęcamy aby przebierać się za kolędników, rycerzy, panny dworskie, pasterzy, aniołów, a przede wszystkim za któregoś z Trzech Króli – pamiętając o przypisanym do każdej grupy kolorze. Zapraszamy do udziału w orszaku całe Rodziny.

10. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego, I miesiąca – po mszy św o g 12.00 koncert kolęd w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży, o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożenstwie spotkanie opłatkowe Komitetu Rozbudowy i Remontu Kościoła, Legionu Maryi, chóru parafialnego, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Caritas Parafii, Towarzystwa św. Brata Alberta, Apostolstwa Modlitwy za kapłanów., KCPR.

11. Zapraszamy do lektury ostatniego w tym roku numeru „Niedzieli” a w nim główny temat: Wielkie wydarzenia religijne. Ponadto rozmowa z Grzegorzem Górnym o Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic, czyli gigantycznych inicjatywach modlitewnych Polaków, które podniosły naród bliżej Nieba. Życzymy miłej lektury.