Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Niedziela Chrztu Pańskiego
7 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.Wspominając dzisiaj chrzest Pana Jezusa, myślimy także o naszym osobistym chrzcie, który uczynił nas dziećmi Boga i Kościoła. Warto zatem, aby ta niedziela stała się okazją do wyrażenia wdzięczności za to, że w Kościele Bóg usynowił nas w Jezusie Chrystusie. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych rodzicach, chrzestnych i wszystkich tych, którzy mieli wpływ na przekazywanie nam wiary.

2. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca – po mszy św o g 12.00 koncert kolęd w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży, o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie spotkanie opłatkowe Komitetu Rozbudowy i Remontu Kościoła, Legionu Maryi, chóru parafialnego, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Caritas Parafii, Towarzystwa św. Brata Alberta, Apostolstwa Modlitwy za kapłanów., KCPR. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:
8. 01 poniedziałek – ul 11 Listopada 8, 41 do końca; ul 11 Listopada 10, numery nieparzyste
9. 01 wtorek – ul Por Sarny; ul Działkowców 2
10. 01 środa – ul Działkowców 4; ul Słoneczna 1; Słoneczna 2-26
11. 01 czwartek – ul. Słoneczna 3; ul 3 Maja 5; Maja 10 a, b. c. d
12. 01 piątek – ul. 3 Maja 7; 3 Maja 12; 3 Maja 14,1-20
13. 01 sobota – ul Sandomierska; Kręta; Odlewników; ks Adama Osetka.
Początek wizyty od poniedziałku do piątku o g. 15.30, w sobotę od g. 9.00.
W czasie wizyty duszpasterskiej odprawiamy mszę św. o g. 8.00 rano, nie będzie mszy św. o g. 18.00, z wyjątkiem środy.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.00, po niej nabożeństwo. Serdecznie wszystkich zapraszamy, ale szczególnie dzieci z kl. „0”,I i II oraz ich rodziców.
Spotkanie Legionu Maryi w środę o godz. 16.30 w budynku parafialnym.
5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 14,1-10 i ul Edukacji Narodowej 4, 31-40.

6. PRASA KATOLICKA. Dziś w „Gościu Niedzielnym” o tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi. Ponadto o nowym biskupie Paryża – jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, od stycznia jest pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji. Zapraszamy także do lektury pierwszego numeru „Niedzieli” a w nim główny temat: Na misyjnych drogach. Ponadto zaskakujące spotkanie ministra Mariusza Błaszczaka z małym Maciusiem, który uratował życie swojej nieprzytomnej mamie. Chłopczyk dostał medal „MŁODEGO BOHATERA”. Życzymy miłej lektury

7. Msza św za śp Janinę Wojciechowską od koleżanek i kolegów syna Tomasza zostanie odprawiona