Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

II Niedziela Zwykła r B
14 stycznia 2018 r.

1. Rozpoczęty przed niespełna dwoma tygodniami rok 2018, jest obchodzony przez Kościół w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Modlitwą otoczmy młodych, którym patronuje ten – zmarły 450 lat temu - młody a jednocześnie Wielki Święty.

 2. W dniu dzisiejszym o g. 17.15 w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek. Koncert „Polskie Betlejem” został przygotowany przez Orkiestrę Dętą GOK Gorzyce i zespół wokalny Primo z Domu Kultury w Sokolnikach. Zachęcamy do licznego udziału.

3. W tym tygodniu dc. wizyty duszpasterskiej od g. 15.30:
15. 01 poniedziałek – ul 3 Maja 14,21-40; 3 Maja 16; Edukacji Narodowej 2
16. 01 wtorek –ul Edukacji Narodowej 4; Zakole 2
17. 01 środa – ul Zakole 4, Zakole 6
18. 01 czwartek – ul Zakole 8; Zakole 10; Piłsudskiego; Krzywa.
19. 01 piątek – ul Pańska; Fantazja, Jaśminowa, Krótka - oraz te rodziny, które przypadkowo zostały pominięte albo z różnych przyczyn były nieobecne podczas wcześniej odbywanej wizyty duszpasterskiej. Dzisiaj prosimy o zgłoszenie i podanie adresu w zakrystii.

4. 18 stycznia (czwartek) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą" (Wj 15,6) wyjęte z pieśni Mojżesza i śpiewanej na cześć Boga po wyprowadzeniu Izraela z niewoli egipskiej. Trwajmy w tych dniach w duchowej łączności modlitewnej z wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi, aby wyznawcy Chrystusa stali się Jedną nierozerwalną wspólnotą Kościoła.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 18.00, po mszy św. nabożeństwo. Jak zwykle na wspólnotową modlitwę do MBNP serdecznie zapraszamy wszystkich – szczególnie będziemy polecać dzieło ekumeniczne Kościoła.Spotkanie Legionu Maryi w środę o godz. 16.30 w budynku parafialnym.

6. Za tydzień, w III Niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 14,11-20 i ul Edukacji Narodowej 4, 41-50.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać przeniesioną z 24 stycznia Uroczystość Świętego Franciszka Salezego – Patrona parafii – odpust w naszej parafii. Aby uzyskać zdroje łask w tym szczególnym dniu dla naszej parafii, starajmy się w czasie mszy św. przyjąć Komunię św., odmówić w intencji Ojca św. modlitwę Ojcze nasz... Wierzę w Boga Ojca...Korzystajmy w tych dniach z posługi sakramentu pokuty. Uroczysta msza św./suma odpustowa/ z udziałem kapłanów naszego dekanatu o godz. 12.00.

W sobotę msza św. wieczorowa będzie odprawiona o g. 18.00.

9. PRASA KATOLICKA. Dziś w „Gościu Niedzielnym” - Bieg po świętość, czyli postać Św. Stanisława Kostki, którego krótkie, ale mocne życie jest lekcją wolności. Przed nami Rok św. Stanisława Kostki. Ponadto papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Zapraszamy również do lektury tygodnika „Niedzieli Sandomierskiej” a w niej m.in. fotorelacja z Orszaku Trzech Króli z różnych części diecezji także z naszej parafii. Życzymy wszystkim miłej lektury

10. Zbiórka zużytego lub niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz AGD; pralki, lodówki, suszarki, telewizory, komputery itp. Zbiórkę prowadzi organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, Organizacj ta odzyskuje z zebranych śmieci, to co jest wartościowe, następnie sprzedaje, a zarobione pieniądze są przekazane na pomoc misjonarzom. Zachęcamy wszystkich włączenia się w akcję. Sprzęt proszę składać przy Domu Parafialnym od strony ul ks A Osetka do 7 lutego.

11. Komunikaty....