Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Zwykła
Uroczystość św. Franciszka Salezego
21 stycznia 2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową św. Franciszka Salezego – Patrona naszej parafii, patrona dziennikarzy i mediów. Modlimy się za wstawiennictwem naszego św. patrona w intencji naszej parafii oraz za odpowiedzialnych w naszej ojczyźnie za przekaz obrazu i słowa w środkach masowej komunikacji, aby służyli prawdzie. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00.

2. Dzisiaj w III Niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z malowaniem kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo. Jak zwykle na nabożeństwo środowe zapraszamy wszystkich, W Oktawie Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, trwając w duchowej łączności modlitewnej z wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi, będziemy prosić  za przyczyną NMP Nieustającej Pomocy, aby wyznawcy Chrystusa stali się Jedną nierozerwalną wspólnotą Kościoła.

4. W czwartek święto liturgiczne Nawrócenia św Pawła Apostoła; w piątek Wspomnienie liturgiczne św biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Zakończyliśmy  wizytę duszpasterską (kolędę) . Pragniemy podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i ofiary składane przy tej okazji. Bóg Zapłać.

6. W niedzielę, za tydzień Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.W tym dniu łączymy się modlitwą z osobami, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom, prosić będziemy o nowe powołania do życia konsekrowanego.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 14,21-30 i ul Edukacji Narodowej 4, 51-60

8. PRASA KATOLICKA. Dziś w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. – o tym, jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek czasie podróży apostolskiej. Ponadto: grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko dla jej bliskich. Zapraszamy również do lektury tygodnika „Niedziela” a w nim główny temat: Dzień patrona dziennikarzy. Życzymy wszystkim miłej lektury.