Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

IV Niedziela Zwykła
28 stycznia 2018

1. Dzisiaj przeżywamy parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji naszych sióstr, o nowe powołania do życia zakonnego z naszej parafii.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św, po niej nabożeństwo do MBNP. Serdecznie wszystkich na nowennę środową zapraszamy. W środę Wspomnienie liturgiczne św Jana Bosko.

3. W czwartek I miesiąca. Msze św. rano o g. 8.00, wieczorem o g. 18.00. Okazja do spowiedzi rano od g 7.30 do 8.30. O g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów, o nowe powołania
kapłańskie i zakonne oraz za Ojczyznę – w czasie adoracji okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W tym dniu ze względu na święto Matki Bożej Gromnicznej, przypadające w I piątek miesiąca, będziemy odwiedzać chorych w domach od godz. 8.30. Ks Damian będzie pełnił tę posługę w przyszłym tygodniu - 9 lutego (piątek).

4. W piątek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce zwane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W Kościele już od dawnych czasów obchodzono pamiątkę przyniesienia przez Maryję i Józefa Dzieciątka Jezus do jerozolimskiej świątyni. Kościół także pragnie w tym dniu zwrócić naszą uwagę na ludzi, którzy przez swoją konsekrację oddali siebie na służbę Chrystusowi, a przez Chrystusa niosą pomoc drugiemu człowiekowi. W tym dniu msze św. o godz. 8.00; 11.00; 16.00 i 18.00. W czasie każdej mszy św. poświęcenie gromnic. W tym dniu I piątek miesiąca. Prosimy korzystać ze spowiedzi w czasie odprawianych mszy św. W tym dniu nie będziemy odwiedzać chorych w domach.

5. W sobotę I miesiąca msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo z aktem odnowienia poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu wspomnienie liturgiczne św. Błażeja – po Mszy św.- błogosławieństwo świec i jabłek.

6. W przyszłą niedzielę (I miesiąca) o g. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – zmiana tajemnic różańcowych.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 14,31-40 i ul Słoneczna 1,1-10

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji pielgrzymów biorących udział w inicjatywie modlitewnej „Różaniec do granic”.

9. PRASA KATOLICKA. Dziś w „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. – o tym, kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze zimowe wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik. Proponujemy również lekturę tygodnika „Niedziela” a w nim artykuł: Wielka tajemnica powołania, czyli dlaczego piękne dziewczyny i przystojni młodzieńcy decydują się poświęcić życie Bogu i ukryć za furtą klasztorną. Życzymy wszystkim miłej lektury.