Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

V Niedziela Zwykła r. B
4 lutego 2018 r.

1. Połowa ferii zimowych już za nami. Wdzięczni za dobro minionego tygodnia módlmy się o dobre wykorzystanie czasu w drugim tygodniu ferii, który wg prognoz ma być już ze śniegiem. Dzisiaj po mszy św o g. 16.00 nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro Wspomnienie św Agaty Dziewicy i Męczennicy; we wtorek św męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę Wspomnienie liturgiczne Św Scholastyki.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza św, po niej nabożeństwo do MBNP. Serdecznie wszystkich na nowennę środową zapraszamy.

4. Za tydzień kolejny Światowy Dzień Chorego i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość, który w roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości będzie przeżywany pod hasłem: „TRZEŹWOŚĆ – EGZAMINEM Z WOLNOŚCI”.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 16,1-10 i ul Słoneczna 1,11-20

6. Klub Abstynenta w Domu Parafialnym czynny jest od poniedziałku do czwartku od g 16.00 – 17.00. Mitingi Grupy AA odbywają się w piątek o g 17.00.

7. PRASA KATOLICKA. Dr Wanda Półtawska w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” staje w obronie życia dzieci nienarodzonych. Ponadto w „Gościu”: o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci. Proponujemy również lekturę tygodnika „Niedziela” a w nim główny temat: Zatrzymać aborcję – „OCALIĆ ŻYCIE I RODZINĘ” – rozmowa z abp Henrykiem Hoserem – kapłanem i lekarzem. Życzymy wszystkim miłej lektury.