Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

VI Niedziela Zwykła r B
11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W Bazylice Katedralnej o g 10.30 msza św pod przewodnictwem ks bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Dzisiaj też rozpoczyna się w Kościele Tydzień Trzeźwości.

2. W najbliższą środę już Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 9.00; 16.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wielki Post to czas święty, czas szczególny. Przyjmujemy go jako dar Boży, który winien sprawić, abyśmy na nowo odnaleźli drogi naszego życia wiodące na szlaki zgodne z wolą Stwórcy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

3. Rozpoczynają się nabożeństwa wielkopostne. Już w tym tygodniu w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
o godz. 16.00 dla dzieci
o godz. 17.15 dla starszych
o godz. 19.00 dla młodzieży
W niedzielę o godz. 17.00 Gorzkie Żale – bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św. bez kazania. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Spotkanie formacyjne oazy Dzieci Bożych w piątek po Drodze krzyżowej dla dzieci.
4. Spotkania kandydatów do bierzmowania klas 3 gimnazjum: wtorek - kl. 3a; czwartek 3b; piątek kl. 3c. Spotkania rozpoczynają się uczestnictwem we Mszy św. o g. 18.00, stąd też przypominam kandydatom o obowiązku udziału we mszy św. o g. 18.00 w danym dniu spotkania!
5. Jubileusz Służby Zdrowia z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w dniu 17 lutego 2018 r. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki do Sandomierza. godz. 10.00 – Msza Święta w kościele pw. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata ( Zgromadzenie Księzy Pallotynów), ul. Dobkiewicza 12; o godz. 11.00 – po Mszy świętej Konferencja w Domu Księży Pallotynów połączoną z promocją Nowej Karty Pracowników Służby Zdrowia.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 16,11-20 i ul Słoneczna 1,21-30.
7. W przyszłą niedzielę, III miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła. Za dotychczas skladene ofiary dziękujemy – Bóg zapłać!
8. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 w przyszłą niedzielę po Mszy o g 12.00.

9 Próba chóru odbędzie się w środę 21 lutego (za półtora tygodnia) po Nowennie do MBNP. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych chórzystów, jak również nowe chętne osoby do powiększenia naszego chóru.

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę? O męczennicy z ludu Czango (Rumunia), która zginęła z różańcem w ręku; W Niedzieli m. inn. W 160 rocznicę Objawień w Lourdes – wizyta w miejscu, które nazywane jest „Szpitalem Boga”.

11. Komunikaty...