Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

I Niedziela Wielkiego Postu r. B
18 lutego 2018 r.

1. W minioną środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczął się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym mamy się przygotować do owocnego przeżycia świąt Paschalnych. Podejmijmy konkretne wyrzeczenia wielkopostne i uczynki pokutne, które pomogą nam przezwyciężyć grzeszne skłonności i żyć pełnią wiary. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 po Mszy o g 12.00.

2. Dziś rozpoczynają się w naszej parafii „Katechezy przedmałżeńskie” po mszy świętej o g 12.00 w Domu Parafialnym.

3. Dzisiaj, w III niedzielę miesiąca ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z malowaniem naszego kościoła. Za dotychczas skladane ofiary dziękujemy – Bóg zapłać!

4.Wspólnota Legionu Maryi wraz z opiekunem duchowym serdecznie zapraszają do udziału w Nowennie Pompejańskiej dziś o godz. 14.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o godz. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo. Jak zwykle na nabożeństwo środowe zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Próba chóru odbędzie się w środę 21 lutego po Nowennie do MBNP. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych chórzystów, jak również nowe chętne osoby do powiększenia naszego chóru. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.
W najbliższy czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
o godz. 16.00 – dla dzieci;
o godz. 17.15 - dla starszych – bezpośrednio po Drodze Krzyżowej msza św.;
o g. 19.00 – dla młodzieży

7. W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym, pasyjnym nabożeństwie. Zachęcamy także młodzież i dzieci, aby przychodziły razem z rodzicami na Gorzkie Żale. W czasie tego nabożeństwa, tradycyjne zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po zakończeniu Gorzkich Żali wieczorna Msza św. bez kazania.

Spotkania kandydatów do bierzmowania klas 2 gimnazjum: wtorek - kl. 2a; środa kl 2b; w piątek kl. 2c. Spotkania rozpoczynają się wspólną Eucharystią o g. 18.00, Przypominam kandydatom o obowiązku udziału we mszy św. o g. 18.00 w danym dniu spotkania.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 16,21-30 i ul Słoneczna 1,31-do końca.

9. Jubileusz Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów z racji 200-lecia Diecezji Sandomierskiej obchodzić będziemy w dniu 3 marca 2018 r. Zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów do uczestniczenia w wielkiej radości Pracowników Oświaty Diecezji Sandomierskiej.
Program spotkania:
godz. 10.00 Msza święta w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza
godz. 11.00 Konferencja w Domu Katolickim w Sandomierzu.

10. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m.in.: - Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. Ponadto w „Gościu” - Po co post? – próba odpowiedzi na pytania: Po co odmawiać sobie czegokolwiek, kiedy mamy dostęp do wszystkiego? Jak zrozumieć istotę postu? Proponujemy również lekturę tygodnika „NIEDZIELA” a w nim główny temat: „Dziecko na celowniku” czyli rozmowa z mecenasem Stefanem Hamburą o niemieckich procedurach odbierania dzieci z polskich rodzin.
Życzymy wszystkim miłej lektury.

11. Komunikaty...