Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

II Niedziela Wielkiego Postu r. B
25 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj, II Niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, obchodzona jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy ją pod hasłem: „UCZNIOWIE-MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO””. Tego dnia we wszystkich parafiach oraz wspólnotach zakonnych w Polsce wierni modlą się w intencji misji, misjonarzy i misjonarek, a chorzy są zachęcani do ofiarowania swoich cierpień w intencjach misji.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów (serdecznie witamy), którzy zaproponują nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla każdego. Cena - 20 zł. Gorąco polecamy!

3. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św. Taca przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 18.00 msza św., po niej nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle serdecznie wszystkich na nowennę zapraszamy,.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00. Próba chóru odbędzie się w środę, 28 lutego po Nowennie do MBNP. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych chórzystów, jak również nowe chętne osoby do powiększenia naszego chóru.
5. W niedzielęę, 4 marca, czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie, może stać się też drogą do świętości.

6. W czwartek I miesiąca – o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do mszy św. - godz. 18.00 . W tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu Pokuty.
W czwartek, 1 marca już poraz 8 obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętycb bądź bestialsko zamordowanych żołnierzy niezłomnych. W czasie mszy św o g 18.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich, którzy życie swe oddali za Ojczyznę. Z tej racji zostanie odprawiona msza św także w niedzielę o g. 10.30 – będzie to również przygotowanie modlitewne do obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

7. W piątek – I miesiąca, okazja do spowiedzi rano od godz. 7.30 do 8.30. Po południu o godz. 15.00 - koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu pokuty.. Odwiedzamy chorych w domach od godz. 8.30.
W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 – dla dzieci
o godz. 17.15 - dla starszych
o godz. 19.00 - dla młodzieży
Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej o g. 17.15 – msza św. W najbliższy piątek Drogę krzyżową dla starszych będą prowadzić Koło Toewarzystwa św Brata Alberta i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie.

8. W sobotę I miesiąca msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo z aktem odnowienia poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP. W przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul 3 Maja 16, 31-40 i ul Słoneczna 3, 1-10.

10. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” w ramach cyklu „Wielki Post z Ojcem Pio” o modlitwie jako najlepszej broni. Ponadto o tym, jak mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha przeżywali zdobycie przez niego złotego medalu. Zaś w tygodniku „NIEDZIELA” – Święte życie Ojca Pio czyli jaki był o. Pio? Ile godzin spowiadał? Jakich dokonywał cudów? Opowiada świadek jego życia o. Marciano Morra.
Życzymy wszystkim miłej lektury.

10. Komunikaty...