Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

III Niedziela Wielkiego Postu r. B
4 marca 2018 r

1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych, następnie msza św. bez kazania. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Dziś o g 10.30 msza sw w intencji Ojczyzny z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętycb i przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości.

2. W sobotę, 10 marca początek nowenny przed uroczystością św Józefa Opiekuna Kościoła św.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 18.00 msza św., po niej nabożeństwo do MBNP. Na nowennę środową jak zwykle zapraszamy wszystkich, ale w sposób szczególny dzieci z kl III i IV z rodzicami.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.
4. W czwartekj, 8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet. Choć to świeckie święto, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety spełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Najświętszej Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania klas 3 gimnazjum: wtorek - kl. 3a środa -3b czwartek 3c. Spotkania rozpoczynają się wspólnym uczestnictwem we Mszy św. o g. 18.00.

6. W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 – dla dzieci
o godz. 17.15 - dla starszych – prowadzi Legion Maryi
Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej
o g. 17.15 – msza św.
o godz. 19.00 - dla młodzieży

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul Zakole 2,1-10 i ul Słoneczna 3, 11-20.

8. W duchu wielkopostnej solidarności wspieramy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ofiarom wojny w Syrii. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi. (…) Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki Wielkanocne w cenie 5 zł.
11. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” o tym, co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich Żalów” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne? Oraz o świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Zaś w tygodniku „NIEDZIELA” – proponujemy wywiad z ceremoniarzem papieskim z Polski ks. dr Krzysztofem Marcjanowiczem.
Życzymy wszystkim miłej lektury.

12. Komunikaty....