Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

IV Niedziela Wielkiego Postu r. B
11 marca 2018 r.

 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnnym o g. 17.00. Taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza „Caritas”, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki wielkanocne. Minimalna cena 5 zł.

4. W ostatnim czasie została wykonana dalsza część ławek przyściennych z dwoma knfesjonałami. W piątek i sobotę zostały zainstalowane nowe witraże: św Barbary - fundacji p. Barbary i Grzegorza Świergulów; św Teresy od Dzieciątka Jezus - fundacji Krystyny i Krzysztofa Mączka; w kaplicy fatimskiej św Maksymiliana Marii Kolbe - fudacji p. Grażyny i Eugeniusza Pikusów. Ofiarodawcom składamy gorące podziękowania – Bóg zapłać!
We wtorek, 13 marca V rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Modlimy się w Jego intencji.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania klas 2 gimnazjum: wtorek - kl. 2a; środa-2b; czwartek-2c. Spotkania rozpoczynają się wspólną Eucharystią o g. 18.00.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. o g. 18.00. Po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Zapraszamy na nowennę jak zwykle wszystkich, ale szczególnie uczniów kl V i VI, ich rodziców i wychowawców.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.
7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:
o godz. 16.00 – dla dzieci;
o godz. 17.15 - dla starszych – bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msza św.;
o g. 19.00 – dla młodzieży.

8. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę i następny poniedziałek zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul Zakole 2,11-20 i ul Słoneczna 3, 21-30.

9. W przyszłą niedzielę ( III miesiąca ) ofiary skladane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie nowych ławek przyściennych do naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.

10. W tym tygodniu prosimy wszystkich chórzystów na próbę, która odbędzie się w środę po Nowennie do Matki Bożej. Ćwiczony będzie repertuar na Triduum Paschalne oraz Niedzielę Wielkanocną.

11. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” o korzyściach płynących dla chrześcijanina w związku z zakazem handlu w niedzielę. Zapraszamy także do lektury numeru „NIEDZIELI” – a w niej proponujemy artykuł o niezłomnej wierze żołnierzy niezłomnych oraz o posłudze Piotra naszych czasów papieża Franciszka. Życzymy wszystkim miłej lektury.

12. Komunikaty....