Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

V Niedziela Wielkiego Postu r. B

18 marca 2018

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

 2. Dzisiaj Gorzkie Żale o g. 17.00. Taca w czasie Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach msza św.

3. Caritas Parafii rozprowadza baranki wielkanocne. Minimalna cena 5 zł. Za ofiary składane przy nabywaniu baranków wielkanocnych Caritas chce zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.

Jutro, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu czy bierzmowania. Msze Święte w naszym kościele w dniu św. Józefa będą o g. 8.00 i 18.00 - serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki. Suma odpustowa w Trześni o g. 11.00.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: wtorek - kl.VII a; środa-VII b; czwartek-VII c. Spotkania rozpoczynają się wspólną Eucharystią o g. 18.00.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 msza św, po niej nabożeństwo. Serdecznie na nowennę środową zapraszamy wszystkich, ale szczególnie uczniow kl VI i VII ich rodziców i wychowawców.
6.Spotkanie formacyjne Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.30 w budynku parafialnym.
7. W najbliższy piątek rozpoczną się renowacja misji - godz. 16. 30 msza sw z nauką rekolekcyjną. Po mszy św. Droga krzyżowa w plenerze (jeżeli będzie sprzyjajaca pogoda) dla wszystkich (dzieci, młodzieży i starszych),
W sobotę Msze św. z naukami o godz. 8.00 i 18.00. O g. 20.00 Apel Jasnogórski. Spowiedź w poniedziałek.
Szczegółowy program renowacji misji podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

8. Przyszła niedziela jest już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam przeżywanie w pogłębiony sposób tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświęcenie palm o g. 10. 30 w kościele i o g. 12.00 przy kaplicy św Jana Pawła II (jeżeli na to pozwolą warunki atmosferyczne). po poświęceniu procesja z palmami do kościoła.

9. Ruch Światło-Życie działający przy naszej parafii zaprasza na Misterium Męki Pańskiej. Przedstawienie odbędzie się w Niedzielę Palmową (25 marca) o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. W najbliższą sobotę o g 9.00 i następny wtorek o g 10.00 zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul Zakole 2,21-30 i ul Słoneczna 3, 31-45.

11. W tym tygodniu prosimy wszystkich chórzystów na próbę, która odbędzie się w środę po Nowennie do Matki Bożej. Ćwiczony będzie repertuar na Triduum Paschalne oraz Niedzielę Wielkanocną. Serdecznie wszystkich chórzystów zapraszamy.

12. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych. A „NIEDZIELA proponuje bardzo oryginalne spojrzenie na polskie „sprawy” z perspektywy amerykańskiej. Komentuje znany polski dziennikarz radiowy i podróżnik Wojciech Cejrowski.
Życzymy wszystkim miłej lektury.

                                                        Program renowacji misji - Gorzyce 2018
                                                                      23 marca – Piątek
16.30 msza św z nauką.dla wszystkich. Po mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i starszych w plenerze (jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające)

                                                                      24 marca – Sobota

8.00 – Msza św. – z naukąja misji w Gorzycach
 ogólną
g. 12.00 msza św z nauką dla emerytów, rencistów, ludzi chorych – udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych.
18.00 – Msza św. nauka ogólna

20.00 - Apel Jasnogórski
                                                                25 marca Niedziela Palmowa
7.00 – Msza św. nauka ogólna
9.00 – Msza św. nauka rekolekcyjna dla młodzieży(gimnazjum, szkoły średnie, pozaszkolna)
10.30 – Msza św. nauka ogólna - poświęcenie palm
12.00 – Msza św. nauka dla dzieci: kl.”0”- VI - poświęcenie palm przy kaplicy Jana Pawła II – procesja do kościoła
16.00 – Msza św. nauka ogólna
17.00 – Gorzkie Żale – z kazaniem pasyjnym
17.45 – Msza św. bez kazania

                                                                26 marca – Poniedziałek
8.00 - Msza św. dla uczniów kl 0 -VII Szkół podstawowych, gimnazjum, średnich w kościele.
S p o w i e d ź: 9.00 – 10.00 dla dzieci i młodzieży
Spowiedź dla starszych od g. 10.00-12.00.
Przerwa od g. 12.00 do 14.30
Od 14.30 – 17.30 dla wszystkich
18.00 - Msza św. z nauką ogólną

                                                                 27 marca – Wtorek

8.00 – msza św. – nauka rekolekcyjna dla szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich.
18.00 msza św. z nauką rekolekcyjną - zakończenie rekolekcji dla wszystkich.