Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Niedziela Palmowa r. B

25 marca 2018

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wprowadza nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. O g. 10.30 poświęcenie palm w kościele, o g. 12.00 uroczyste poświęcenie palm na placu przy kaplicy św Jana Pawła II a następnie procesja z poświęconymi palmami do kościoła na sprawowanie Eucharystii. Najbliższe dni i ich bogata liturgia umożliwiają nam przeżywanie w sposób szczególny i pogłębiony tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

Dzisiaj o g. 18.00 w sali widowiskowej Domu Parafialnego w wykonaniu młodzieży Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy.
2. Jutro w naszej parafii spowiedź Wielkanocna. Od g. 9.00 do 10.00 dla dzieci, od g.10.00 do 12.00 dorosłych (od g. 12.00 do 14.30 przerwa). Popołudniu od g. 14.30 do g. 17.30. Msze św. rano z nauką rekolekcyjną o g. 8.00 , wieczorem o g. 18.00.
3. Caritas Parafii rozprowadza baranki wielkanocne.. Za ofiary składane przy nabywaniu baranków wielkanocnych Caritas chce zorganizować pomoc dla najbardziej potrzebujących pomocy rodzin.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – o godz. 18.00 msza św. po niej nabożeństwo do MBNP. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Spowiedź dla przyjeżdżających na Święta w środę od g. 17.00; w czwartek od g. 18.00.
5. Od czwartku przeżywamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 9.00. Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 18.00. W Wielką Sobotę Liturgia już Wielkanocna rozpocznie się o g. 19.00. Porządek szczegółowy nabożeństw podany jest w programie wywieszonym na tablicy Ogłoszeń i na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej parafii.
6. W tym tygodniu prosimy wszystkich chórzystów na próbę, która odbędzie się w środę po Nowennie. Ćwiczony będzie repertuar na Triduum Paschalne oraz Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
7. Zgodnie ze zwyczajem w czasie Triduum Paschalnego m. innymi prowadzą Adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę róże różańcowe. Program adoracji podany jest w gablocie parafialnej.
8. Zbiórka kandydatów na ministrantów: - środa godz. 16.

10. Komunikaty...

Triduum Paschalne

 

29 marca 2018
Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek będzie tylko jedna msza św. koncelebrowana „Wieczerzy Pańskiej" o godz. 19.00. Po mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do godz. 24.00. W czasie adoracji śpiewamy pieśni eucharystyczne i do Serca Pana Jezusa. O godz. 22.00 - adoracja wspólna - prowadzona przez młodzież. Na adorację zapraszamy przede wszystkim tych, którzy nie będą mogli być na mszy św. Wieczerzy Pańskiej. Czwartek jest też świętem kapłanów, którzy tego dnia odnawiają swe przyrzeczenia kapłańskie. Pamiętajmy więc o kapłanach w modlitwie.

30 marca 2018
Wielki Piątek

W Wielki Piątek przeżywamy dzień, w którym Pan Jezus umarł za nas na Krzyżu. Adoracja w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 9.00 - Droga krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczynamy Liturgię Wielkopiątkową. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy św. Centralnym przeżyciem Wielkiego Piątku będzie adoracja Krzyża. Adoracja Krzyża to adoracja miłości, która nie ma granic. Ucałujemy krzyż tego dnia z uczuciem najgłębszej wdzięczności. Po nabożeństwie odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Adoracja Pana Jezusa przy grobie – całą noc. O godz. 21.00 - adoracja prowadzona przez Chór parafialny. O godz. 22.00 adoracja prowadzona przez młodzież szkół średnich. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły - tzn. post jakościowy i ilościowy. Post jakościowy obowiązuje wszystkich, zaś ilościowy tych, którzy ukończyli 21 lat, a nie przekroczyli 60. W tym dniu nie ma dyspensy.

31 marca 2018

Wielka Sobota

W tym dniu Liturgia skupia się przy Grobie Pana Jezusa. Jest to dzień nadziei, że i my z Chrystusem po śmierci zmartwychwstaniemy.
Święcenia pokarmów w Zalesiu, Pączku Gorzyckim, Motyczu o godz.11.00. Prosimy o przysłanie samochodów. W kościele poświęcenie pokarmów od godz.12.00 - 15.00 co 15 min. Wieczorem o godz. 19.00 przeżywamy już Liturgię Wielkanocną. Adoracja przy grobie do godz. 23.00. Godziny adoracji róż różańcowych według planu wywieszonego w gablocie.

 

1 kwietnia 2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
PAŃSKIEGO

REZUREKCJA o godz. 6.30. Pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę, tj. o g. 9°°, 1030, 12°° i 16°°. Nie będzie mszy św. o g. 18.00. „W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy" - Ewangelia wg św. Jana - „Pierwszego dnia po szabacie wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu."

                                                                                                   2 kwietnia 2018
                                                                                               Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. jak w każdą niedzielę, tj. o g.7°°, 9°°, 1030, 12°° i o g. 16°°. Nie będzie mszy św. o g. 18.00. „Strzeż mnie o Boże, Tobie zaufałem" - Ewangelia wg św. Mateusza – A Jezus rzekł do nich: nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech idą do Galilei, tam mnie zobaczą".
W najbliższym tygodniu prosimy o odnowienie kapliczek i krzyży przydrożnych. Także prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzach. Śmieci prosimy o wsypywanie do pojemników.