Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

Poniedziałek Wielkanocny
2 kwietnia 2018 r.

 1. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Aktualnie odprawiamy Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego. "Nie lękajcie się!" – słowa wypowiedziane podczas Mszy św. inaugurującej pontyfikat papieża są hasłem 13. rocznicy śmierci Jana Pawła II przypadającej dzisiaj. Tegoroczne wspomnienie będzie także początkiem obchodów 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Polecamy Panu Bogu za Jego przyczyną Ojczyznę naszą, Kościół w Polsce i na świecie. W przyszłą niedzielę – w święto Miłosierdzia – o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie zebranie Caritas Parafii, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Legionu Maryi, Apostolstwa Modlitwy za kapłanów, Komitetów Ulicznych i Blokowych Rozbudowy i Remontu Kościoła, Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie, chóru parafialnego oraz Towarzystwa św. Brata Alberta połączone ze święconym. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Miłosierdzia.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 msza św. po mszy św. nabożeństwo do MBNP. Jak zwykle na nowennę zapraszamy wszystkich, ale szczególnie uczniów kl. „0”, I i II oraz ich rodziców i wychowawców.
Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.

3. W czwartek I miesiąca – o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za Ojczyznę. W tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu Pokuty.

4. W piątek – I miesiąca, okazja do spowiedzi rano od godz. 7.30 do 8.30. Po południu o godz. 15.00 - koronką do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu - w tym czasie okazja przystąpienia do sakramentu pokuty. Msza św po adoracji. Odwiedzamy chorych w domach od godz. 8.30.

5. W sobotę I miesiąca msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo z aktem odnowienia poświęcenia Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Spotkanie formacyjne Legionu Maryi we czwartek o godz. 16.30 w budynku parafialnym.
7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Jutro i w sobotę o g 9.00 i następny wtorek o g 9.00 zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul Zakole 2,31-40 i ul Słoneczna od nr 2-26
8. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” w radości zmartwychwstania Pańskiego: W drodze do relacji z Bogiem – specjaliści od dowodzenia w sądach, najwybitniejsi prawnicy świata mówią o tym, jak bardzo wiarygodne są świadectwa o cudach. Proponujemy także świąteczną lekturę tygodnia „NIEDZIELA” a w niej wywiad z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, metropolitą krakowskim na temat życia Św. Jana Pawła II.
Życzymy wszystkim miłej lektury.
9. Bóg zapłać p Małgorzacie Partyka za wykonanie dekoracji kościoła na Wielkanoc .