Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

II Niedziela Wielkanocy r B – Miłosierdzia Bożego
8 kwietnia 2018 r.

1. Oktawę świat Zmartwychwstania Pańskiego kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że jest możliwość codziennego zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem. Każdy, kto jest w stanie Łaski Uświęcającej, szczególnie w dzisiejszą Uroczystość Miłosierdzia Bożego może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O g. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dzisiaj po nabożeństwie zebranie Caritas Parafii, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym, Legionu Maryi, Apostolstwa Modlitwy za kapłanów, Komitetów Ulicznych i Blokowych Rozbudowy i Remontu Kościoła, Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie, chóru parafialnego oraz Towarzystwa św. Brata Alberta połączone ze święconym. Dzisiaj rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia, Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 3 a,b,c we wtorek o g. 18.00.

3. W dniu wczorajszym został mianowany nowy ks Proboszcz dr Mariusz Kozłowski – dotychczasowy duszpasterz parafii akademickiej w Stalowej Woli. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i przesyłamy od nowego ks Proboszcza pozdrowienia. W przyszłą niedzielę w czasie mszy św o g 9.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni i przekazanie pasterskiej trosce naszego kościoła lokalnego.

4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia - zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 18.00 msza sw. po niej nabożeństwo. Serdecznie wszystkich na nowennę środową zapraszamy – szczególnie dzieci z kl. III i IV, rodziców i wychowawców.

Serdecznie zapraszamy braci i siostry wspierających oraz czynnych jak również wszystkich chętnych na spotkanie wielkanocne we wspólnocie Legionu Maryi, które odbędzie się w czwartek o godz. 15.00. w budynku parafialnym.
6. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali kościół. Jutro i w sobotę o g 9.00 i następny wtorek o g 9.00 zapraszamy do prac porządkowych kościoła mieszkańców ul Zakole 2,41-50 i ul 11 Listopada 2,1-10

7. W przyszłą niedzielę Dekanalny wyjazd na Jasną Górę - na nocne czuwanie w intencji powołań – zapisy u Siostry Anny w zakrystii do środy.
8. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary skladane w kopertach przeznaczone będą na wykonanie nowych ławek przyściennych do naszego kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary na ten cel.
9. PRASA KATOLICKA. Dziś w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m.in. proponujemy refleksję nad słowami „JEZU, UFAM TOBIE”. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzać do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności. Zachęcamy także do lektury tygodnia „NIEDZIELA” a w niej m.in. o duszpasterstwie małżeństw w kryzysie. Z pomocą Bożą każde małżeństwo sakramentalne można ocalić – podkreśla znany rekolekcjonista i duszpasterz rodzin – ks. Marek Dziewiecki. Życzymy wszystkim miłej lektury.
Komunikaty....