Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13 maja 2018 r.

 

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

14 maja /poniedziałek/ - Święto św. Macieja, Apostoła

16 maja / środa/ - Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski

Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: nowenna przed Uroczystością połączona jest z nabożeństwem majowym.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii świętej. Polecajmy
w osobistych modlitwach dzieci oraz ich rodziny w tym ważnym dniu. Przez najbliższe dni będzie trwał tzw. „Biały Tydzień” przy udziale wszystkich dzieci. Bardzo dziękujemy za przekazany dar ołtarza: podstawę pod monstrancję oraz zestaw nowych lekcjonarzy.

3. W środę /16 maja/ przypada odpust parafii ku czci św. Andrzeja Boboli. Msze św. o godz. 8.00; 11.00 – główna suma odpustowa z udziałem dzieci pierwszokomunijnych; 16.00 i 18.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Adam Warchoł z Jarocina.

Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia. Od dzisiaj odprawiamy Triduum przed Uroczystością odpustową.

4. W piątek /18 maja/ przypada 98 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dzień patronalny dla Szkoły Podstawowej nr 2 – Uroczysta Msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy.

5. Za tydzień w niedzielę /20 maja br./ na Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się Uroczystość I rocznicy Komunii świętej. Próby dla dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00.

W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

 6. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Zachęcamy również do organizowania modlitwy litanią loretańską przy kapliczkach na terenie parafii.

 7. Bardzo dziękujemy parafianom z Motycza Poduchownego za wspólną modlitwę o urodzaje
i zachowanie plonów ziemi w minioną środę. Msza św. w intencji mieszkańców Motycza będzie sprawowana 6 lipca 2018 r. o godz. 8.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę do Zalesia Gorzyckiego
w poniedziałek godz. 19.00, Górka Plebańska we wtorek godz. 19.00 i Pączek Gorzycki w czwartek
o godz. 19.00.

 8. Adoracja eucharystyczna zakończona indywidualnym błogosławieństwem eucharystycznym prowadzona przez młodzież, jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę – w dzień odpustu – będzie połączona
z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

10. Próba liturgiczna przed bierzmowaniem we wtorek oraz czwartek o godz. 16.30.

11. Spotkania oazowe: Oaza Dzieci Bożych piątek o godz. 16.30, Oaza młodzieżowa
w piątek po Mszy św. wieczornej.

 12. Spotkanie scholi starszej w poniedziałek po adoracji eucharystycznej.

 13. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.00.

14. Spotkanie chóru w związku z przygotowaniami do Bożego Ciała w środę po Mszy św. wieczornej
w domu u sióstr.

 15. Spotkanie Legionu Maryi w czwartek o godz. 16.00.

16. Zapraszamy wszystkich chętnych na parafialny spływ kajakowy na Roztoczu w Zwierzyńcu,
2 czerwca 2018 r.
Wyjazd o godz. 7.30 /parking na przeciw kościoła/, powrót ok. godz. 19.00.
W programie ujęto Mszę św. w kościółku „na wodzie” w centrum Zwierzyńca, spływ rzeką Wieprz /dwa odcinki/, wspólne grillowanie. W cenie 50 zł. /dla dzieci i młodzieży: 30 zł./ zawiera się przejazd autokarem, wynajęcie kajaków, rezerwacja miejsca grillowego oraz ubezpieczenie. Niepełnoletni wyjeżdżają tylko pod opieką osób pełnoletnich. Prowiant grillowy zabieramy we własnym zakresie mając na uwadze życzliwość względem innych osób. Zapisy w zakrystii i kancelarii.  

17. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii diecezjalnej w Sandomierzu zachęca
do rodzinnego pielgrzymowania w Roku Jubileuszowym w naszej diecezji. Szczegółowe informacje
na tablicy ogłoszeń.

Jednocześnie zwracamy się do małżeństw, którzy zechciałyby pojechać na Jubileusz Rodzin 2 czerwca 2018 r. do Ostrowca Św. o zgłoszenie swojego udziału do księży. Zachęcamy, szczególnie małżeństwa obchodzące swoje jubileusze.

18. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców w naszej diecezji zaprasza nauczycieli, wychowawców oraz pracowników oświaty na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę 1-2 lipca 2018 r. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Przemysławem.

19. W najbliższy czwartek /17 maja/ w ramach tzw. „Dnia Wyszywanki” uczniowie z Ukrainy mieszkający w internacie oraz uczący się w Zespole Szkół, będą obchodzić święto, które pozwala zachować rodzime tradycje ludowe, tworzenia i noszenia narodowej odzieży haftowanej. Wydarzenie poprzedzone będzie uroczystym przejściem w tradycyjnych strojach oraz spotkaniem w Domu Kultury
w godz. 9.00-11.00.

20. Zachęcamy do bezpłatnych badań onkologicznych dla kobiet w kierunku raka szyjki macicy. Zgłoszenia do pani Marii Kawa tel. 604427482.

21. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /19 i 21 maja/ o godz. 9.00 podejmują rodzice dzieci rocznicowych.

 22. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary składane w kopertach przeznaczone będą na wyrównanie za wykonane do tej pory ławki przyścienne oraz podejmowane kolejne inwestycje. W minionym tygodniu zostały uregulowane zaległe należności za balustrady w wieży kościoła oraz kuli w zwieńczeniu dzwonnicy. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji sytemu multimedialnego kościoła. Wczoraj dokonaliśmy także wymiany zużytych mikrofonów na ołtarzu i ambonie. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość w realizowaniu podjętych zadań.  

23. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

24. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Elżbieta Telka z ul. Por. Sarny z Gorzyc oraz śp. Czesław Korczyński z ul. 11 Listopada z Gorzyc, którego pogrzeb odbędzie się jutro. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…