Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
8 lipca 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
11 lipca /środa/ - Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy
12 lipca /czwartek/ - wsp. św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
13 lipca /piątek/ - wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.


2. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.
3.
W niedzielę za tydzień 15 lipca o godz. 19.00 /wieczorem/ rozpocznie się w naszej parafii Jerycho różańcowe i będzie trwało 24 godz. Jako znak Bożej Opatrzności przyjmijmy fakt, że Jerycho różańcowe przypadnie u nas akurat w dzień Matki Bożej Szkaplerznej /16 lipca/. Szczegółowy plan Jerycha z godzinami czuwania modlitewnego poszczególnych części parafii, został umieszczony na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej parafii oraz można go otrzymać wychodząc z kościoła lub w zakrystii.
4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia 2018 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.
5.Msza św. za wszystkich parafian od sióstr św. Rodziny w podziękowaniu za wszelkie okazane dobro będzie sprawowana we wtorek 10 lipca br. o godz. 8.00.
6.Jubileusz grup apostolskich: Żywego Różańca, grup modlitewnych Ojca Pio, wspólnot i ruchów intronizacyjnych i innych grup apostolskich w ramach 200-lecia diecezji sandomierskiej odbędzie się w najbliższą sobotę 14 lipca o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym św. Michała. Po Mszy św. dalsza część spotkania w ogrodach seminaryjnych.
7. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) ofiary w kopertach, przeznaczone będą na wyrównanie ostatniej części za system multimedialny w kościele. Wszystkim darczyńcom składamy słowa wdzięczności. Bóg zapłać.
8. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i wyjątkowo we wtorek /14 i 17 lipca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 8/1-35.
9. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.