Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 lipca 2018 r.

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
16 lipca /poniedziałek/ - wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej
18 lipca /środa/ - wsp. św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
20 lipca /piątek/ - wsp. bł. Czesława, prezbitera

2. Informujemy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.
3.
Dzisiaj godz. 19.00 /wieczorem/ rozpocznie się w naszej parafii Jerycho różańcowe i będzie trwało 24 godz. Jako znak Bożej Opatrzności przyjmijmy fakt, że Jerycho różańcowe przypada u nas akurat w dzień Matki Bożej Szkaplerznej /16 lipca/. Szczegółowy plan Jerycha z godzinami czuwania modlitewnego poszczególnych części parafii, został umieszczony na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej parafii oraz można go otrzymać wychodząc z kościoła lub w zakrystii.
4. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia 2018 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.
5. W naszej parafii jak co roku na nocleg przybędą pielgrzymi z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego dn. 3 sierpnia br. /piątek/ ok. godz. 17.30. Bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Wszystkich, którzy chcą przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresu domu oraz liczby pielgrzymów.
6. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczął swoją posługę ks. neoprezbiter Damian Blacha, pochodzący z parafii Dzwola. Witamy go wśród nas, życzymy wiele sił i Bożego błogosławieństwa dołączając modlitwę w Jego intencji.
7. Gminny Ośrodek Kultury zwraca się z prośbą do parafian posiadających archiwalne fotografie gorzyckiego kościoła oraz te z okresu przebudowy o pomoc i udostępnienie ich do wykorzystania w publikacji książkowej.
8. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca ofiary w kopertach, przeznaczone są na wyrównanie ostatniej części za system multimedialny w kościele. Wszystkim darczyńcom składamy słowa wdzięczności. Bóg zapłać.
9. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /21 i 23 lipca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 8/36-70.
10.
Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.
11.
W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Chudy z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…