Parafia Pw. Św. Franciszka Salezego i Andrzeja Boboli w Gorzycach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 lipca 2018 r.

 

1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
23 lipca /poniedziałek/ - Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
24 lipca /wtorek/ - wsp. św. Kingi, dziewicy
25 lipca /środa/ - Święto św. Jakuba, Apostoła – dzień imienin bpa Krzysztofa Nitkiewicza
26 lipca /czwartek/ - wsp. św. Anny i Joachima, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dziele Jerycha różańcowego w naszej parafii. Niech Bóg będzie uwielbiony za każdy trud i modlitwę. Bardzo cieszy fakt, że aż 341 osób przyjęło Szkaplerz NMP. Szkaplerze zarówno w formie medalika jak i materiałowe są do odebrania w zakrystii.
Serdecznie zapraszamy na diecezjalne zakończenie Jerycha różańcowego, które odbędzie się w najbliższy wtorek /24 lipca/ w Radomyślu n/Sanem o godz. 18.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej o godz.18.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych odbędzie się w niedzielę za tydzień /29 lipca br./ po każdej Mszy św. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

5. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 4-12 sierpnia 2018 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub ks. Damianem Szypułą, którzy zadeklarowali udział w pielgrzymce.
Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy św. Floriana i bł. Jolanty za tydzień w parafii św. Floriana w Stalowej Woli o godz. 15.00

6. W naszej parafii jak co roku na nocleg przybędą pielgrzymi z grupy Pieszej Pielgrzymki z Janowa Lubelskiego dn. 3 sierpnia br. /piątek/ ok. godz. 17.30. Bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Wszystkich, którzy chcą przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej adresu domu oraz liczby pielgrzymów.

7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będą się modlić reprezentanci grupy wybierającej się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie 2019 r. Jest możliwość dołączenia do wyjeżdżających pielgrzymów. W planie zawarto m.in. pobyt w Meksyku u Matki Bożej z Gaudalupe oraz diecezjalne i centralne obchody Dni Młodzieży w Panamie. Oczywiście istnieje możliwość wsparcia materialnego młodych, którzy mimo ogromnych chęci nie mogą sobie pozwolić na wyjazd. Bóg zapłać wszystkich ludziom dobrej woli.

8. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu Msze św. wieczorne zamiast o godz. 18.00 będą sprawowane
w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę o godz. 19.30.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz podejmowanych inwestycji w kościele. Wszystkim darczyńcom składamy słowa wdzięczności. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół. Prace porządkowe
w najbliższą sobotę i następny poniedziałek /28 i 30 lipca/ o godz. 9.00 podejmą mieszkańcy
ul. 11 Listopada 10/1-35.

11. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich, które można nabyć przy wyjściu z kościoła
i w zakrystii: Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

12. W minionym tygodniu odeszła od nas śp. Zofia Dormanowska z Motycza Poduchownego. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…